Bilişim 500’de HAVELSAN’a Ödül Yağmuru

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin ‘İlk 500 Bilişim Şirketi’nin listelendiği Bilişim 500’de HAVELSAN, ödül yağmuruna tutuldu. HAVELSAN, 6 farklı kategoride birincilik elde etti.

Edinilen bilgiye göre HAVELSAN; Savunma Sektörü Yazılımı, Bilgi Güvenliği Donanımı, Dış Kaynak Kullanım Hizmeti, Hizmet Kategorisi, Sektörel Yazılım ve Ar-Ge Yatırımı kategorilerinde birincilik elde etti. HAVELSAN, Bilişim 500’de en çok ödül alan 3 şirketten birisi oldu.

STM Banner

Bilişim teknolojilerinin gelişimi ve kullanımının yaygınlaşmasındaki artış devam ediyor. 2019 yılında “Sistem Entegratörü ve İş Ortağı” kategorisine bilgi veren firmaların toplam geliri 13.6 milyar TL iken 2020 yılında bu alandaki toplam gelir 20.2 milyar TL oldu. Yaklaşık yüzde 50 oranında artış yaşanan bu kategoride ilk altı şirket (KoçSistem, Havelsan, Netaş, İnnova, Aselsannet, Datamarket) sıralamadaki yerlerini korudular.

Son yılların öne çıkan ana başlıklardan bir tanesi olan Hizmet alanında kategorilere göre yüzde 25 ila 50 arasında büyümeler gerçekleşti. Sistem Entegratörü ve İş Ortağı – Hizmet (Bulut, Danışmanlık, Dışkaynak Kullanımı, Kurulum/Bakım/Destek, Barındırma Yönetimi, eFatura/eDefter/eArşiv kategorisine baktığımızda, toplam gelirlerde 4.1 milyar TL’den 5.4 milyar TL’ye varan bir artış görülüyor.

HAVELSAN

Bu alanda HAVELSAN 981 milyon TL’lik geliri ile ilk sıraya yerleşti. Bulut Hizmeti kategorisi geliri 215 milyon TL’den 354 milyon TL’ye yükselirken, Danışmanlık gelirleri de 599 milyon TL’den 831 milyon TL’ye yükseldi. Bu alanın gelir olarak en büyük kategorisi olan Kurulum/Bakım/ Destek kategorisinin büyüklüğü ise 2.1 milyar TL iken 2020 yılında 2.6 milyar TL oldu.

ÖNERİLEN İÇERİK: HAVELSAN’dan Katar’a AW-139 Simülatörü İhracatı

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu