BORA’nın sesi Hakurk’tan geldi

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın Kuzeyinde bulunan Hakurk bölgesindeki terör hedeflerine karşı 27 Mayıs 2019 tarihinde saat 20.00 sularında başlatılan “Pençe Harekatı”, başarıyla devam ediyor.

Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı topçu birliklerinin ve Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı savaş uçaklarının bombardımanı ile başlayan harekat, bölgeye helikopter ile indirilen komando timlerinin ilerlemesiyle derinleşiyor.

STM Banner

Harekatta; T-129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, T-155 FIRTINA Kundağı Motorlu Obüs Sistemi, MPT-76/55 Piyade Tüfekleri gibi birçok Türk Savunma Sanayii ürünü kullanılıyor. Kullanılan yerli sistemlerden birisi de Roketsan tarafından geliştirilen BORA Balistik Füze Sistemi. Pençe Harekatı kapsamında belirlenen terör hedefine, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından BORA Balistik Füze Sistemi atışı gerçekleştirildi. 280 kilometre menzile sahip 610mm’lik füze, yaklaşık 160 kilometre mesafedeki terör hedefini yüksek hassasiyetle vurdu. Harekat bölgesinde çok sayıda BORA Balistik Füze Sistemi bataryasının bulunduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com 

  Sarsılmaz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu