CH-47 Chinook’dan zorunlu iniş

Roketsan banner

İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF)’ne ait bir CH-47 Chinook Ağır Nakliye Helikopteri, geçtiğimiz gün İngiltere’nin Carmarthenshire bölgesinde zorunlu iniş yaptı.

İngiltere Savunma Bakanlığı; söz konusu olayın, çift motorlu helikopterin elektrik teline çarpması sonucu meydana geldiğinin düşünüldüğünü ve helikopterde bulunan personellerden yaralananların olduğunu açıkladı.

Edinilen bilgiye göre; eğitim uçuşundaki CH-47 Chinook helikopterinin acil iniş gerçekleştirmesinin ardından, bölgedeki yerleşim birimlerinde elektrik kesintisi meydana geldi.


 

Meteksan Banner   Tualcom Banner

Bir Yorum

  1. Elbet okurun yüreğini ağzına getirmek,merakını uyandırmak için yapar basın bunu. Haberin gerisini de okusunlar diye. Fotoğrafın arka fonuna bir bakıp o gözleri kamaştıran yeşilliği görünce sadece hayran kalmadım, ağzım sulandı, iştahım açıldı neredeyse. Zehir Hafiye, ” bura İngiltere olmalı” dedim. Eski şarkıcı Tom Jones da ” Green, green gras of home” diyordu ya, aha ordan bildim. Haberinize gelince Allahtan bizim Chinook’lardan biri değilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu