CH-47 Chinook’dan zorunlu iniş

Roketsan-ATMACA-Banner

İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF)’ne ait bir CH-47 Chinook Ağır Nakliye Helikopteri, geçtiğimiz gün İngiltere’nin Carmarthenshire bölgesinde zorunlu iniş yaptı.

İngiltere Savunma Bakanlığı; söz konusu olayın, çift motorlu helikopterin elektrik teline çarpması sonucu meydana geldiğinin düşünüldüğünü ve helikopterde bulunan personellerden yaralananların olduğunu açıkladı.

Edinilen bilgiye göre; eğitim uçuşundaki CH-47 Chinook helikopterinin acil iniş gerçekleştirmesinin ardından, bölgedeki yerleşim birimlerinde elektrik kesintisi meydana geldi.


 

TUALCOM   BMC-Banner-İçerik  

Bir Yorum

  1. Elbet okurun yüreğini ağzına getirmek,merakını uyandırmak için yapar basın bunu. Haberin gerisini de okusunlar diye. Fotoğrafın arka fonuna bir bakıp o gözleri kamaştıran yeşilliği görünce sadece hayran kalmadım, ağzım sulandı, iştahım açıldı neredeyse. Zehir Hafiye, ” bura İngiltere olmalı” dedim. Eski şarkıcı Tom Jones da ” Green, green gras of home” diyordu ya, aha ordan bildim. Haberinize gelince Allahtan bizim Chinook’lardan biri değilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu