NATO’nun İHA filosuna yeni üye

Roketsan-ATMACA-Banner

NATO’nun İttifak Yer Gözetimi (AGS) Kuvveti, dördüncü insansız hava aracını (İHA) geçtiğimiz günlerde teslim aldı ve uçak Sigonella Hava Üssü’ne intikal etti.

İttifak Yer Gözetimi (AGS) Kuvveti filosunu geliştirmeye devam eden NATO, AGS Filosu’nun dördüncü insansız hava aracı olan RQ-4D Phoenix’i geçtiğimiz günlerde teslim aldı. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Edwards Hava Kuvvetleri Üssü’nden kalkış yapan RQ-4D Phoenix; 22 saatlik uçuşun ardından 25 Temmuz tarihinde, İtalya’da bulunan ve NATO AGS Kuvveti Filosu’na ev sahipliği yapan Sigonella Hava Kuvvetleri Üssü’ne iniş gerçekleştirdi.

STM Banner

Gerçekleştirilen bu teslimat ile birlikte NATO AGS Kuvveti Filosu’nda bulunan RQ-4D Phoenix İHA sayısı dörde yükseldi. Filo, yakın gelecekte bir adet RQ-4D Phoenix daha teslim alacak. İHA’ların tedarikinden ise NATO İttifak Yer Gözetimi Yönetim Ajansı’nın (NAGSMA) sorumlu.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

 1. Türkçe iletişimde,güncel haberlerde ve bu haberlerin çeşitliliklerinde ve aktüalize edilmelerinde sizden iyisi yok. Görevinizi iyi yapıyorsunuz diye rehavete kapılmaya da gerek yok. Aldığınız maaşla
  bir Bill Gates veya Bezos olmayı zaten düşlemiyorsunuzdur. Bu para kadar da önemli olan bir gönül
  meselesi, bir motivasyon hikayesi. Yazılarınızı daha geniş kitlelerin okuyabilmesi için ne gibi çabalarınız var bilmesem de burada daha aktif olmanız gerektiği de aşikar. Maalesef istenilen sıklıkta
  yazmasa da zevkle okuduğum Arda Mevlutoğlu yazılarını herkese tavsiye edeceğim. Üstelik bugünkü
  yazısı haber başlığınızla da ilgili. Bunun için Altay diye tutturup dururken böyle konular ıskalanmasın
  diyorum.” siyahgribeyaz.com”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu