Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan SİPER açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK-SAGE tarafından yürütülen SİPER Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün gerçekleşen TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisini Devreye Alma Töreni esnasında, TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü  (SAGE) tarafından yürütülen projelere yönelik açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açılamada, “İlk yerli ve milli havadan havaya füzelerimizin üretilmesi amacıyla yürüttüğümüz proje (GÖKTUĞ) kapsamında geliştirilen BOZDOĞAN Görüş İçi ve GÖKDOĞAN Görüş Ötesi Füzelerinin testleri de başarıyla gerçekleşti. BOZDOĞAN füzemizi, inşallah en kısa sürede envantere alacağız. Bu başarı sayesinde, uzun menzilli hava savunma sistemimiz SİPER’in çalışmalarında da önemli ilerleme kaydettik.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

 Önerilen İçerik:  SİPER Yüksek İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi 


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. yaşa varol ve hep başarılı ol inşaallah reis sayın cumhurbaşkanım bu alemde teksin halkın adamısın hakkın adamısın sevenlerin artar düşmanların helak olur inşaallah ellerinden öperim sayın cumhurbaşkanım dualarımız seninle sende dua eyle bana bu fakire hem dünyam hem ahiretim icin mübarek cumhurbaşkanım saygılarımla erkan aydın kocaeli herekeden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu