EJDER YALÇIN ALKAR ile 120mm atacak

Roketsan-ATMACA-Banner

Bugüne kadar, hem yurt içi hem de yurt dışı kullanıcılara farklı konfigürasyonlarda çok sayıda EJDER YALÇIN teslim eden Nurol Makina, havan aracı konfigürasyonunu da kullanıcılara sunmaya hazır.

Araç üstü 120mm havan sisteminin entegrasyonu gerçekleştirilen Ejder Yalçın; Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın yanı sıra yurt dışındaki kullanıcıların da önemli operasyonel ihtiyacını karşılayacak. Sahip olduğu yüksek koruma yeteneği, üstün hareket kabiliyeti ve faydalı yük taşıma kapasitesi sayesinde sınıfının en iyi aracı olan EJDER YALÇIN zırhlı araç ailesinin yeni konfigürasyonu olan 120 mm havan aracında, Aselsan’ın Alkar 120 mm havan sistemi kullanıldı. Ejder Yalçın Havan aracı kalifikasyon testleri başarıyla tamamladı.

STM Banner

Konvansiyonel ve asimetrik harekat ortamlarında, Komando, Piyade, Motorlu ve Mekanize Piyade birliklerinin görmeyerek ateş desteği ihtiyacını karşılayabilecek olan Ejder Yalçın Havan Aracı içerisinde 120mm havan silahı, yarı otomatik mühimmat yükleme sistemi, mühimmat depolama sitemi ve atış kontrol sistemi bulunmaktadır.

Aracın yüksek stabilitesi, vuruşların yüksek hassasiyetle yapılmasına imkanı sağlamaktadır. Aracın her türlü arazide sahip olduğu yüksek hareket kabiliyeti sayesinde, atış sonrasında süratle ve emniyetle yer değiştirebilmektedir. Böylece aracın düşman unsurlar tarafından tespit edilmesi zor hale gelmektedir. İleri Gözetleyici aracı olarak da görev yapma kabiliyetine sahip Ejder Yalçın Keşif Gözlem Aracı konfigürasyonu ile koordinasyon içinde, büyük bir hassasiyetle tespit edilen hedefler, Ejder Yalçın Havan Aracı tarafından, etkili bir şekilde ateş altına alınabilmektedir.

EJDER YALÇIN Konfigürasyonları

Muharebe sahasında kendini kanıtlamış EJDER YALÇIN’ın farklı konfigürasyonları arasında; Hava Savunma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, Personel Taşıyıcı, Mayın/EYP Tespit-İmha Aracı, Ambulans, Radar Aracı, Jammer (Sinyal Kesici) Aracı, KBRN Aracı, AntiTank Güdümlü Füze Aracı, Keşif Gözlem Aracı, Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı yer almaktadır.

Nurol Makina, uluslararası kullanıcıları ile imzaladığı sözleşmeler doğrultusunda, ilave ihtiyaçları karşılamak maksadıyla, gerek kullanıcıdan gelen geri beslemelere, gerekse konseptlerdeki ve teknolojik gelişmelere cevap verecek şeklide farklı faydalı yüklerin entegre edildiği konfigürasyonlar ile ilgili çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

Önerilen İçerik: Katar Ordusu bir kez daha Nurol Makina dedi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu