Katar Ordusu bir kez daha Nurol Makina dedi

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk savunma sanayi sektörünün önde gelen kara platformu üreticilerinden Nurol Makina, Katar Özel Kuvvetler Komutanlığı için zırhlı araç üretimi gerçekleştirecek.

Katar Silahlı Kuvvetleri’nin önde gelen taktik tekerlekli zırhlı araç sağlayıcısı olan Nurol Makina, daha önce 400 adet Ejder YALÇIN ile 100 adet YÖRÜK aracının satışı konusunda anlaşma imzalamıştı. Anlaşma kapsamında Ejder YALÇIN ve YÖRÜK araçlarının teslimatlarını başarıyla sürdüren Nurol Makina, Katar Ordusu tarafından bir kez daha tercih edildi.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre; Katar Özel Kuvvetleri Komutanlığı, zırhlı araç ihtiyacının karşılanması amacı ile Nurol Makina tarafından geliştirilen platformlarla teçhiz edilecek. Bu kapsamda Katar Müşterek Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Hamad bin Abdullah al-Fetais al-Marri ile Katar Devletine ait Barzan Holding arasında bir anlaşma imzalandı. İmzalanan bu anlaşmaya müteakiben ise Barzan Holding, “Müşterek Özel Kuvvet Araçları” tedariki için Nurol Makina ile tedarik sözleşmesi imzalandı.

Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların, iki parti halinde 2021 ve 2022 yıllarında yapılması planlanıyor.

Katar EJder Yalçın

Bu sözleşme ile birlikte Nurol Makina’nın Katar özelinde teslim edeceği araç sayısı, 550 adedi geçti. Nurol Makina tarafından Katar Ordusu’na teslim edilen araçlarda, ASELSAN üretimi SERDAR Tanksavar Atıcı Sistem, SARP-DUAL Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, Hava Savunma Füze Atıcı Sistem, Komuta-Kontrol Sistemi, Ataletsel Navigasyon Sistemi, Keskin Nişancı Tespit Sistemi ve Radyolink Sistemi kullanılıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu