Ermenistan Türkiye’nin garantör olduğu Nahçıvan’a saldırdı

Roketsan-ATMACA-Banner

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından 27 Eylül 2020 tarihinde Karabağ’daki Ermeni Ordusu hedeflerine yönelik başlatılan askeri harekat, başarıyla devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere; Ermenistan’ın talebi üzerine Rusya Federasyonu aracılığı ile 10 Ekim 2020 tarihinde, Azerbaycan ve Ermenistan arasında ateşkes yürürlüğe girmişti. Ancak ateşkesi talep eden taraf olan Ermenistan, Azerbaycan’da bulunan sivil yerleşim yerlerine yönelik balistik füze saldırısında bulunmuş ve ateşkes ihlal edilmişti.

STM Banner

Azerbaycan’daki sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırılarını sürdüren Ermenistan, bugün ise ilk kez Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde bulunan Ordubad şehrine yönelik roketli saldırıda bulundu. Türkiye Cumhuriyeti, 16 Mart 1921 yılında yapılan Moskova Antlaşması’na göre Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti için garantör devlet konumunda yer alıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. Bir görelim önümüzü önce.Kıbrısta da garantörüz ama bunu nasıl da hilalin salibe taaruzu haline çevirdiklerini görüyoruz. Aralarında tepişip hiç de anlaşamasalar bile
    Bize karşı birleşip hamamın namusunu kurtarmaya çalışıyorlar. Yeni birşey değil. Nahcıvan olayının ucu direkt bize dokunacak gene. Yapacak birşey kalmazsa gene yapmamız gerekeni yapacağımıza eminim. Meraklı okurlara bir sayfa öneririm : Mossad’ın yarı resmi sitesi olduğu iddia edilse de başkaları ne diyor’un ne zararı olabilir? Bugünkü yarı haber yarı yorumu ilginç. “Debka Files”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu