FNSS STA teslimatına hazırlanıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

FNSS Savunma Sistemleri A.Ş., Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) Projesi kapsamındaki ilk teslimatı yarın gerçekleştirecek.

SavunmaSanayiST.com’un edindiği bilgiye göre “Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi İlk Araç Teslim Töreni”, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR’in de katılımlarıyla 25 Aralık 2019 Çarşamba günü, FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.’nin Gölbaşı tesislerinde gerçekleştirilecek. Kullanıcının Kara Kuvvetleri Komutanlığı olduğu proje kapsamında toplamda 260 adet STA teslim edilecek.

STM Banner

Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) Projesi

Savunma Sanayii İcra Komitesi’nin 9 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında alınan karar uyarınca FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. ile yürütülmekte olan sözleşme görüşmelerinde sona gelinmiş ve 27 Haziran 2016 tarihinde, Savunma Sanayii Başkanlığında düzenlen törenle Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) Projesi Sözleşmesi imzalanmıştır.

Proje kapsamında; Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan ve yurt içinde geliştirilmiş olan tanksavar füzeleri, muharebe etkinliğini arttıracak şekilde, projeye özel geliştirilecek tanksavar kuleleri ile zırhlı araçlara entegre edilmiştir. Proje ile paletli ve tekerlekli tipte, toplam 260 adet Tanksavar sistemi tedarik edilecektir. Modern Atış ve Komuta Kontrol yeteneklerine sahip olarak geliştirilen tanksavar silah sistemi kuleleri, atışa hazır tanksavar füzesinin yanı sıra, 7.62 mm makinalı tüfek ile teçhiz edilmiştir. FNSS, KAPLAN araç ailesinin en hafif üyesini, STA projesi kapsamında paletli tip ve PARS 4×4 aracını ise tekerlekli tip tanksavar aracı olarak üretmiştir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu