Füze projelerinde 100 gün içerisinde yaşanacak gelişmeler

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, İkinci 100 Günlük İcraat Programını açıkladı. Bu kapsamda Füze projelerinde 100 gün içerisinde yaşanacak gelişmeler:

SOM Seyir Füzesi

STM Banner

Satha Atılan Orta Menzilli Mühimmat projesi kapsamında 415 adet ilave SOM Seyir Füzesinin envantere kazandırılması için sözleşme imzalanacak.

250km+ menzile sahip SOM, her türlü hava şartında çalışabilen, yoğun şekilde korunan sabit ve hareketli kara ve deniz hedeflerine karşı geliştirilmiş, uzun menzil, düşük görünürlük, yüksek beka, yüksek vuruş gücü, yüksek hassasiyet, karşı tedbirlere karşı direnç ve operasyonel esneklik özelliklerine sahip güdümlü bir seyir füzesidir.

SOM ile ilgili teknik bilgi için buraya tıklayınız

BORA Balistik Füzesi

B (BORA) Silah Sistemi ve B (BORA) Füzesi Projesi kapsamında son kafile teslimatının kabulü tamamlanacak.

İlk olarak 2017 yılında gerçekleştirilen IDEF-2017 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında tanıtılan BORA’nın envantere giriş tarihi net olarak bilinmese de 2014 yılını işaret eden birtakım bilgiler mevcut. Buna ek olarak sadece 2017 yılında 50+ adet BORA BF’nin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildiği bilgisi resmi kaynaklardan doğrulanmıştır.

BORA ile ilgili teknik bilgi için buraya tıklayınız

Satıhtan Satha Orta Menzilli Seyir Füzesi

Satıhtan Satha Orta Menzilli Seyir Füzesi çalışmalarına başlanılacak.

ATMACA Gemisavar Füzesi

Satıhtan Satha Güdümlü Mermi (ATMACA) Projesi kapsamında seri üretim faaliyetlerine başlanacak.

ATMACA Gemisavar Füze Sistemi, Türk Deniz Kuvvetlerinin gemiden gemiye seyir füzesi ihtiyacının milli olarak karşılanması amacıyla, Roketsan ana yükleniciliğinde, ASELSAN ve ArMerKom alt yükleniciliğinde geliştirilmiştir.

ATMACA ile ilgili teknik bilgi için buraya tıklayınız.

KEMENT Projesi

Milli Mühimmatların Atış Sonrası Kontrolünü Sağlayacak Veri Bağı Geliştirilmesi (KEMENT) Projesinde sistem entegrasyon testleri laboratuvar seviyesinde tamamlanacak.

KEMENT ile ilgili teknik bilgi için buraya tıklayınız.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu