Genel Müdür anlattı: ASELSAN’da nasıl çalışılır?

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, ‘ASELSAN’da nasıl çalışılır’ sorusunu yanıtlayarak şirketin istihdam alanındaki faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

TEKNOFEST sırasında SavunmaSanayiST’nin sorularını yanıtlayan Ahmet Akyol, ASELSAN’ın Türk gençliğine bir misyon gereği önemli yatırımlarının olduğunun ve gençlere şimdiden inovasyon ve yaratıcı düşünme gibi yeteneklerinin kazandırıldığını vurguladı.

STM Banner

A-Yetenek ile 4’üncü sınıf öğrencileri ASELSAN’da istihdam ediliyor

A-Yetenek Programı hakkında bilgi veren Ahmet Akyol, “4’üncü sınıftaki öğrencilerimizin, okurken ASELSAN’da çalışabilecekleri bir programımız bu. Yılda yaklaşık 200’e yakın öğrencimizi; yabancı dil, iyi bir diploma notu, belirli bir sıralama gibi belli kriterleri karşılamak şartıyla ASELSAN’a çalışmak üzere alıyoruz.

Hem okullarına devam ediyorlar hem de kalan vakitlerinde, ders programlarına göre ASELSAN’da mühendis mentörleriyle birlikte  çalışıyorlar. Teorik bilgilerini, 4’üncü sınıfta pratik bilgiyle buluşturuyorlar. Programı başarıyla tamamlayan bütün arkadaşlarımız, ASELSAN’da mühendis oluyorlar. %85-90 oranında programımızdan başarıyla mezun olup, sisteme giren arkadaşlarımız var.

Röportajın tamamı:

TEKNOFEST’te yarışan 35 mühendis, ASELSAN’a alındı

Bir taraftan TEKNOFEST gibi yarışmalar devam ediyor. Gerek A-Yetenek gibi gerekse diğer kanallardan en yüksek kabiliyetteki personelleri, aramıza katmaya çalışıyoruz. Bizim spesifikasyonularımızı karşılayan personellerimizden bugüne kadar yaklaşık 35 arkadaşımız, daha önce TEKNOFEST’te yarışmacı olanlardan şu anda ASELSAN’da mühendis olarak çalışıyorlar.

Master öğrencileri de ASELSAN’da istihdam edilecek

A-Yetenek Programı’mızın şu anda çağrısı açık, bir sonraki yıl için. Web sitemizden üniversite 4’üncü sınıf öğrencileri başvurabilir, eleme şartlarını geçeneleri biz aramızda görmek istiyoruz. Bu sene de bu A-Yetenek’in üzerine, ilk defa master öğrencilerine de A-Yetenek+ Programı’nı başlatmak üzere çalışmaları belirli bir aşamaya getirdik. Orada da yüksek lisans öğrencilerini, yüksek lisansları devam ederken ASELSAN’da kısmi istihdamlarını sağlamayı hedefliyoruz. Onu da çalışmaları bittiğinde, bu yıl içerisinde ilan edeceğiz.

Ana fikir olarak şunu söylemek isterim: ASELSAN insan kıymetine, misyonu gereği, teknoloji gereği bu ve bunun gibi programlarla yatırım yapmaya devam edecek.” dedi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu