Güvenlik güçlerine mini akıllı mühimmat teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan tarafından L-UMTAS Tanksavar Füzesi ve CİRİT Füzesi üzerinden, Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA) kullanımı için geliştirilen MAM-L ve MAM-C mühimmatlarından, güvenlik güçlerine 130+ adet daha teslim edildi.

Konuyla ilgili olarak Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Terörle mücadelede milli SİHA’larımızın kullandığı MAM-L ve MAM-C mühimmatlarından güvenlik güçlerimize 130 adetten fazla teslim ettik” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Roketsan tarafından L-UMTAS Tanksavar Füzesi üzerinden geliştirilen Mini Akıllı Mühimmat-L (MAM-L); 160mm çapa, 1 metre uzunluğa, 22 kilogram ağırlığa, yarı aktif lazer arayıcı başlığa ve 8 kilometre menzile sahiptir. Yine Roketsan tarafından CİRİT Füzesi üzerinden geliştirilen Mini Akıllı Mühimmat-C (MAM-C); 70mm çapa, 0.97 metre uzunluğa, 6.5 kilogram ağırlığa, yarı aktif lazer arayıcı başlığa ve 8 kilometre menzile sahiptir. Mini Akıllı Mühimmat Ailesi; Türkiye ile çeşitli ülkelerin Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan ANKA, KARAYEL-SU ve Bayraktar TB2 tipi Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) tarafından kullanılmaktadırlar.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu