Hanwha Systems KDDX için çok fonksiyonlu radar geliştirecek

Roketsan-ATMACA-Banner

Hanwha Systems, 16 Eylül’de Güney Kore’nin Yeni Nesil Destroyer Programı KDDX için savaş yönetim sistemi ve çok fonksiyonlu radar geliştirmek için son tercih edilen teklif sahibi olarak seçildi.

Hanwha Systems ve Güney Kore Savunma geliştirme Ajansı (ADD) tarafından geliştirilecek olan savaş sistemi; geminin çeşitli sensörlerini, silahlarını, iletişim ve komuta sistemlerini, gerçek zamanlı taktik bilgi işleme teknolojisi ve geminin savaş yeteneklerini optimize etmek için yerleşik çoklu veri bağlantılarıyla teçhiz edilecek.

STM Banner

KDDX’in geminin stealth kabiliyetini artıran entegre mastı  (I-MST), uzun menzilli uçaksavar ve balistik füze tespiti ve takibi için S-bandını kullanan çift bantlı çok işlevli faz dizinli bir radar barındıracak. Gemi, kısa menzilli uçaksavar ve deniz seviyesinde hedef tespiti ve takibi için ise X-bandı kullanan bir radara sahip olacak. Kızılötesi arama ve izleme (IRST) sensörleri ve dost-düşman tanımlama (IFF) cihazları da direğe monte edilecektir. (Jane’s)

Esasen soz konusu radarın, ASELSAN tarafından TF-2000 Hava Savunma Harbi Muhribi için geliştirilen Çok Amaçlı Faz Dizinli Radar (ÇAFRAD) muadili olacağı tahmin edilmektedir.

Önerilen İçerik: Çok Amaçlı Faz Dizinli Radar (ÇAFRAD)


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu