Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz İngiltere’yi Ziyaret Etti

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Hava Kuvvetleri Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetlerine (RAF) bağlı bir hava üssünü ziyaret etti.

Orgeneral KÜÇÜKAKYÜZ, İngiltere’de bulunan İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait RAF Coningsby Hava Üssü’ne yönelik bir ziyaret düzenledi.

STM Banner

KÜÇÜKAKYÜZ’e ziyareti sırasında İngiltere Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Mike WIGSTON eşlik etti.

RAF Coningsby Hava Üssü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada “Bugün Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Hava Kurmay Başkanı Mareşal Mike Wigston’ı RAF Coningsby’de ağırlamaktan mutluluk duyduk” ifadeleri kullanıldı.

İngiltere Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Mike WIGSTON 2020 yılında Türkiye’yi ziyaret etmişti. Wigston, Türkiye ziyareti sırasında Türkiye’nin havacılık ve savunma sektöründeki öncü firmalarından olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’ne (TUSAŞ) yönelik bir ziyaret gerçekleştirmişti.

RAF Coningsby Hava Üssü

RAF Coningsby Hava Üssü ise çok sayıda İngiliz Eurofighter Typhoon savaş uçağı filosuna ev sahipliği yapıyor.

Hava Üssü’nde Typhoon FGR4 savaş uçakları bulunuyor. Bu filolar arasında 3. Filo, 11. Filo ve 12. Filo yer alıyor. 12. Filo, RAF ve Katar Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait Typhoon savaş uçaklarından oluşan müşterek bir filo.

Bu filolara ek olarak RAF Coningsby Hava Üssü’nde yeni mürettebatlarından eğitimlerinden sorumlu 29. Filo da konuşlu bulunuyor. Tyhpoon Akrobasi Ekibi de burada konuşlu.

Typhoon FGR4 Savaş Uçağı
Typhoon FGR4 Savaş Uçağı

ÖNERİLEN İÇERİK: İngiltere Türkiye’ye Yönelik İhraç Kısıtlamalarını Kaldırdı


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com, RAF Coningsby

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu