Havacılık devleri Boeing ve Airbus’tan COVID-19 açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

Havacılık devleri Boeing ve Airbus, Korona (COVID-19) Virüsü sebebi ile yaşadıkları zor durumla ilgili açıklamalarda bulundular.

Boeing: “Tüm kaynaklarımızı seferber ettik”

STM Banner

ABD merkezli Boeing şirketi tarafından yapılan açıklamada, “Amerika’nın 2,5 milyondan fazla işçiyi ve 17.000 tedarikçiyi destekleyen havacılık ve uzay endüstrisi, koronavirüs pandemisinden kaynaklanan acil bir sorunla karşı karşıyadır.

Sektöre yönelik uzun vadeli görünüm hala güçlü, ancak küresel yolcu trafiği normal seviyelere dönene kadar, işimiz üzerindeki baskıyı yönetmek için adımlar atıyoruz.

Operasyonlarımızı sürdürmek için tüm kaynaklarımızı kullanıyoruz. Bu arada, kamu ve özel likiditeye kısa vadede hazır erişim; havayolu şirketlerinin, havaalanlarının, tedarikçilerinin ve üreticilerin toparlanmasının önemli yollarından biri olacak.” ifadelerine yer verildi.

Sivil havacılık, Korona Virüsü, Boeing, Airbus, COVID-19

Airbus: “Fransa ve İspanya’da üretim durduruldu”

Avrupa merkezli çok uluslu bir havacılık devi olan Airbus’tan yapılan açıklamada ise “Airbus, COVID-19 virüsünün dünyadaki evrimini yakından izlemeye devam ediyor ve durumun, çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler ve iş üzerindeki etkisini sürekli olarak değerlendiriyor.

Fransa ve İspanya’da COVID-19 pandemisine yönelik yeni önlemlerin uygulanmasının ardından Airbus, önümüzdeki dört gün boyunca Şirket genelinde Fransız ve İspanyol sahalarındaki üretim ve montaj faaliyetlerini geçici olarak duraklatmaya karar verdi. Bu ülkelerde, Şirket mümkün olan her alanda evden çalışma oranını maksimize etmeye devam edecektir.

Airbus, bu kararın operasyonları üzerindeki etkisini en aza indirmek için müşterileri ve tedarikçileri ile birlikte çalışmaktadır.” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu