HAVELSAN ‘devler liginde ben de varım’ dedi

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin yazılım alanında çalışmalar gerçekleştiren teknoloji devi firması HAVELSAN, dünyanın en büyük 100 savunma sanayii şirketinin yer aldığı listeye, bu yıl ilk kez adını yazdırdı.

Edinilen bilgiye göre HAVELSAN; Defense News tarafından hazırlanan ve dünyanın en büyük 100 savunma sanayii şirketinin bulunduğu “Defense News Top 100” listesine, bu yıl ilk kez 99’uncu sıradan giriş yaptı. 2019 yılında elde ettiği 295.61 milyon ABD Doları ciro ile listeye girmeye hak kazanan HAVELSAN, ‘devler liginde ben de varım!’ dedi.

STM Banner

Bilişim, simülasyon, komuta kontrol ve savunma ile ülke güvenliği alanlarında faaliyet gösteren HAVELSAN; MİLGEM, Yeni Tip Denizaltı, Milli Muharip Uçak, Çok Maksatlı Amfibi Harp Gemisi, T129 ATAK Taarruz Helikopteri ve Havadan İhbar & Kontrol Uçağı gibi birçok mega projede çalışmalar gerçekleştiriyor.

HAVELSAN ile birlikte bu yıl listedeki Türk firması sayısı, 7’ye yükseldi. Listede bulunan diğer Türk firmaları ise şu şekilde: ASELSAN (48), TUSAŞ (53), BMC (89), Roketsan (91), STM (92) ve FNSS (98).


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu