HAVELSAN ile Falah Arasında Mutabakat İmzalandı

Roketsan-ATMACA-Banner

Endonezya’da düzenlenen Indo Defence 2022 Fuarı’nda HAVELSAN ile Falah firmaları, eğitim ve simülasyon alanında ürün geliştirmek için mutabakat imzaladılar.

Edinilen bilgiye göre; ilk etapta atış, paraşüt ve uçuş simülatörleri alanlarında iş birliği yapılacak olup, stratejik öneme haiz bu anlaşma kapsamında iki şirket, yeni ürün geliştirmeyi ve yeni pazarlara birlikte girmeyi de hedefliyor.

STM Banner

Sektördeki önemli deneyimi ile halihazırda Endonezya’da çeşitli askeri ve sivil projelerde aktif olan HAVELSAN için FALAH, bu alandaki kabiliyet ve nitelikli kaynağı ile etkili ve güvenilir bir stratejik ortak olacak. HAVELSAN, 2022 yılında bir başka APAC ülkesi olan Malezya’ya paraşüt simülatörünün satışı konusunda bir sözleşme imzalamıştı.

Öte yandan Indo Defence kapsamında çeşitli sözleşmeler imzalayan HAVELSAN, ADVENT Savaş Yönetim Sistemi’ni Endonezya Donanması envanterindeki savaş gemilerine entegre edecek. Bu kapsamda, 3 adet KCR-60 Sınıfı Gemi ve 2 adet Açık Deniz Karakol Gemisi’ne ADVENT entegrasyonunu içeriyor. Bu doğrultuda; PT TESCO ile Endonezya Savunma Bakanlığı tarafından imzalanan sözleşme kapsamında, 3 adet KCR-60 Sınıfı Gemiye ADVENT entegre edilecek.

Yine DRU Tersanesi ile Endonezya Savunma Bakanlığı tarafından imzalanan sözleşme kapsamında, 2 adet Açık Deniz Karakol Gemisine ADVENT entegre edilecek.

HAVELSAN’dan Endonezya’da ADVENT Sözleşmesi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu