HAVELSAN’dan Endonezya’da ADVENT Sözleşmesi

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli imkanlarla geliştirilen ADVENT Savaş Yönetim Sistemi (SYS), Endonezya Donanması’nın kullanımına sunulacak. Bu amaçla Indo Defence 2022 esnasında sözleşme imzalandı.

Türkiye’nin milli savaş yönetim sistemi ADVENT, yeni ufuklara yelken açıyor. SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; HAVELSAN, Indo Defence 2022 Fuarı esnasında, Endonezya Donanması’na ADVENT SYS ihracatı için sözleşme imzaladı.

STM Banner

Söz konusu sözleşme, 3 adet KCR-60 Sınıfı Gemi ve 2 adet Açık Deniz Karakol Gemisi’ne ADVENT entegrasyonunu içeriyor. Bu doğrultuda; PT TESCO ile Endonezya Savunma Bakanlığı tarafından imzalanan sözleşme kapsamında, 3 adet KCR-60 Sınıfı Gemiye ADVENT entegre edilecek.

Yine DRU Tersanesi ile Endonezya Savunma Bakanlığı tarafından imzalanan sözleşme kapsamında, 2 adet Açık Deniz Karakol Gemisine ADVENT entegre edilecek.

HAVELSAN-ADVENT

ADVENT SYS

ADVENT (Ağ Destekli Veri Entegre) SYS; tek gemi yerine kuvvet odaklı, ağ destekli harekât yaklaşımının gerektirdiği ihtiyaçlara cevap veren yeni nesil bir komuta ve kontrol sistemidir.

ADVENT SYS ile tam bütünleşik taktik veri linkleri (Link 11, Link 16 ve Link 22, SIMPLE, JREAP ve VMF) işlevlerine tüm operatör konsolları üzerinden erişim mümkün olacaktır. ADVENT SYS, sahip olduğu Karar Destek sistemleri ile kullanıcının süratli ve doğru karar vermesini kolaylaştıran, yeni silah ve sensörlerin kullanımında esnek bir yapıyı hedefleyen bir mimariye sahiptir.

ÖNERİLEN İÇERİK: Türk Donanmasında Savaş Yönetiminin Yeni Adı: Ağ Destekli ADVENT


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu