SSB Başkanı İsmail Demir’den CENK ve TAYFUN Açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Roketsan tarafından geliştirilen TAYFUN ve CENK Füzeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Endonezya’da 2-5 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Indo Defence Savunma Sanayii Fuarı’nda bulunan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, SavunmaSanayiST.com’un sorularını yanıtladı. Demir, Roketsan tarafından geliştirilen TAYFUN ve CENK balistik füzeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

STM Banner

Başkan Demir tarafından yapılan açıklamada, “CENK ve TAYFUN, aslında bizim için yeni değil, uzun zamandır gündemimizde olan konular. Bunlar, ürün haline geldikçe ortaya çıkacaklar. Bu konuda muhtelif kabiliyetler, tepki sistemleri, menziller ve faydalı yüklerle ilgili çok sayıda çalışma yapmak gerekiyor bunlar da yapılıyor. CENK de bunlardan birisi. İnşallah onu da gündeme geldiğinde hep birlikte göreceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan SavunmaSanayiST.com’un, ‘Yunan savunma basını, TAYFUN’un teknolojisini Türkiye yabancı ülkelerden alıyor. Bunları nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusunu esprili bir şekilde yanıtlayan Başkan Demir, “O zaman çok mutlu olabilirler çünkü yurt dışından aldığımız her şeyi kısıtladıkları için onlardan endişe etmelerine gerek kalmayacak.” şeklinde yanıt verdi.

Röportajın İlgili Kısımı:

İlgili İçerik: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CENK Füzesi Açıklaması!


SavunmaSanayiST.com özel haberidir.

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu