HAVELSAN ve INTRA arasında simülasyon mutabakatı

Roketsan-ATMACA-Banner

HAVELSAN ile Suudi Arabistan merkezli INTRA Defense Technologies, askeri simülasyon teknolojileri geliştirmek için mutabakat muhtırası imzaladı.

HAVELSAN ve INTRA Defense Technologies, 5 Şubat 2024 tarihinde Riyad’ta bir Mutabakat Muhtırası (MOU) imzaladı. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün’ün de katıldığı törende, HAVELSAN’ın simülasyon ve pilot eğitim teknolojilerindeki uzmanlığı ile INTRA’nın askeri tasarım, mühendislik, geliştirme, üretim ve lojistik destek alanlarındaki uzmanlığının sinerji oluşturması hedefleniyor.

STM Banner

Mutabakat Zaptı, HAVELSAN’ın savunma ve simülasyon teknolojilerindeki engin tecrübesi ile INTRA’nın yenilikçi yaklaşımlarını ve teknik uzmanlığını bir araya getiren bir iş birliğinin ana hatlarını belirliyor. İki şirket arasındaki bu ortaklık, yeni nesil savunma stratejilerinin dinamik gereksinimlerini karşılayan gelişmiş askeri simülasyon çözümleri üretmeyi amaçlıyor.

Şu ana kadar HAVELSAN; F-16, T129 ATAK Taarruz Helikopteri, Airbus/Boeing Yolcu Uçakları, AV-8, keskin nişancı, denizaltı platformları, S-70 Black Hawk/Seahawk, AS-532 Cougar, CN-235, T-38M ve KT-1T gibi ürünler için çeşitli simülatörler geliştirdi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu