HAVELSAN yaklaşık çeyrek asırlık logosunu yeniledi

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma, simülasyon, bilişim, ülke güvenliği ve siber güvenlik alanlarında 1982 yılından bugüne faaliyet gösteren HAVELSAN, yaklaşık çeyrek asırdır kullandığı logosundaki değişikliği, 8 Aralık 2020 tarihinde HAVELSAN Merkez Yerleşkesinde gerçekleştirilen lansmanla kamuoyuna duyurdu.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Sadık Piyade, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker, HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ve HAVELSAN Yöneticilerinin katıldığı tören; HAVELSAN sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı.

STM Banner

Lansmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, yeni bir vizyonun, yeni bir stratejinin ve yeni bir teknoloji aklının olmazsa olmazının yepyeni bir yüz ve marka kimliği olduğuna dikkat çekti. Dr. Nacar, “Logo değişiminin, HAVELSAN’ın teknolojik dönüşümünün ve vizyonunun bir parçası olduğunu dile getirdi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker, güçlü bir kurum imajının en bilinir simgelerinden biri olan logonun önemine vurgu yaparken “Dünümüzü unutmadan, çizgimizi bozmadan, geçmişimizden aldığımız ilham ve deneyim ile çağın gereksinimleri için çalışıyor, büyük bir inanç ve verimlilikle yarınları kodluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Prof. Dr. İsmail DEMİR (3)

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ise HAVELSAN’ın logo değişimiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Türk Savunma Sanayii’nin önemli aktörlerden biri olan HAVELSAN’ın yaklaşık çeyrek asırlık logosunun değişimi bir anlamda; salgınla mücadele edilen şu dönemde sektörümüzün kararlılıkla çalışmaya devam ettiğinin ve edeceğinin bir göstergesidir. Bu süreçte katkısı ve emeği olan herkesi kutluyor, yeni logonun HAVELSAN’a hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.


Kaynak: HAVELSAN

  Sarsılmaz

3 Yorum

  1. Bir ihtiyaç duyuldu, bundan bir fayda umuldu ki bunu değiştiriyorlar. Hayırlı olsun. Çoğumuzun farkında olmadığı milli bir alışkanlığımız var bizim : değerlendirmesini de herkes kendi yapsın. futbol stadyumları, cadde sokak isimleri duruma göre sık sık değiştirilir bizde. Dün Kenan Evren okulu iken büyüklerimiz tarafından görülen luzum üzerine birden değişir ismi. Dün Doğan Güreş olan kışla ismi
    yarın başka olur. Bunda kimse de bir beis görmez. Bu devamsızlık devletimin işleyişinde de görülür,Harbiye birden Savunma Üniversitesi olur, Başbakanlık lağvedilir, başkanlık sistemi olur. Burada laf dokundurduğum filan sanılmadın, tarihimiz bununla doludur, kimse de bunda bir acaiplik
    görmez. İyi işlemeyeni düzeltmek, kurumları daha etkin kılmak yerine tu kaka yapıp başka yönlere, daha sonra da daha başka yönlere gideriz. Shell petrol şirketinin 1910’lu yıllardan beri logosu olan
    istiridye kabuğunun gelişimine bir göz atan belki ne demek istediğimi açıklar. Bizde bunun bir istisnası var : THY amblemi. Muhteşem güzel ve uygun. Havelsan, gurur duyduğumuz bir kuruluşumuz, yeni logosu hayırlı olsun. İnşallah gelecek 283 senede bir daha yeni logo filan yapmazlar.

  2. Çeşitli kuruluşların “logo” ları değiştirildi.T.C.K.,(Türkiye Cumhuriyeti Karayolları)oldu;KGM(Kara Yolları Genel Müdürlüğü)Türk Kızılay,oldu;Kızılay.T.C.Ziraat Bankası,oldu;Ziraat Bankası,Üniversite Sınav merkezinin adı ise,kaç defa değişti şaşırdık.”beis”(!)görmeyen arkadaş,gözünü bilmem ama,yüreğin görüyor mu,anlıyormusun olup biteni,İŞTE ONU DA BEN ANLAMIYORUM (Görmüyorum)(!)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu