HAVELSAN’da Yeni Yönetim Kurulu Belli Oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin en önemli savunma sanayii kuruluşlarından HAVELSAN’ın, yeni yönetim kurulu belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanı olarak Hacı Ali MANTAR seçildi.

HAVELSAN’ın geçtiğimiz hafta yapılan Olağan Genel Kurulu’nun ardından yeni yönetim kurulu belirlendi. Şirketin yönetim kurulundaki üye sayısı 6’dan 5’e düşürülürken, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ise Prof. Dr. Hacı Ali MANTAR oldu.

STM Banner

Prof. Dr. Hacı Ali MANTAR, daha önce de HAVELSAN’da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştı. Geçtiğimiz yıl ise HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapıyordu.

Şirketin yeni Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sedat KARAŞ olurken; Yüksel AKSÖZ, Bilal DURDALI ve Dr. Mehmet Akif NACAR ise yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu

HAVELSAN Hakkında

HAVELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir şirketi olarak 1982 yılında kurulmuştur.

Türkiye’nin en büyük teknoloji firmalarından biri olarak kabul edilen HAVELSAN; deneyimi, uzman çalışanları, ileri teknolojiye dayalı yazılım yoğun özgün çözüm ve ürünleriyle uluslararası pazarda lider bir markadır.

HAVELSAN; bünyesinde geliştirilen yüksek teknoloji ve yazılımların yanı sıra savunma, güvenlik ve bilişim sektörlerinde teknoloji üreten ve iş ekosisteminde yer alan firmaların çözüm ve ürünlerini de bir araya getirerek müşterilerine anahtar teslim çözümler sunan bir şirkettir.

HAVELSAN-Denizaltı-Komuta-Kontrol-Sistemi

Yazılım yoğun sistemler konusunda faaliyet gösteren HAVELSAN;

  • Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri
  • Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri
  • Bilgi ve İletişim Teknolojileri
  • Ülke Güvenliği ve Siber Güvenlik Çözümleri

alanlarında özgün ürün ve sistemlerden oluşan çözümlerini Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektörün ve uluslararası müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

ÖNERİLEN İÇERİK: Milli Muharip Uçak’ta HAVELSAN’a Önemli Görev


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu