Hindistan’dan DSH İçin 183 Milyon Dolarlık Sipariş

Roketsan-ATMACA-Banner

Hindistan merkezli Mahindra Defence şirketi, Denizaltı Savunma Harbi (DSH) Suiti ile ilgili olarak 183 milyon ABD Doları değerinde bir sipariş aldı. Şirket, Hint Donanması için 14 adet DSH Suiti üretecek.

Hindistan Savunma Bakanlığı, Hint Donanmasının modern savaş gemileri için Entegre Denizaltı Savunma Harbi Suiti (IADS) üretimi için Mahindra Defence Systems Limited’e (MDS) 183 milyon ABD Doları değerinde büyük bir sözleşme verdi. Hintli şirketler, Savunma Bakanlığı tarafından açık ihale yoluyla davet edildi ve sistemler, yeteneklerini kanıtlamak için denizde ayrıntılı testlere tabi tutuldu.

STM Banner

IADS, son teknolojiyi kullanan üst düzey bir denizaltı ekipmanıdır. Savaş gemilerinin, su altı tehditlerini tespit etmeleri için tasarlanmıştır. Küçük, orta ve büyük her boyuttaki savaş gemisine entegre edilebilen çok yönlü bir sistemdir. Sonar sistemleri, denizaltı savunma harbi faaliyetlerinin kalbi konumundadır.

Mahindra Defense, Hindistan Donanması savaş gemileri için 14 IADS Sistemi tedarik edecek.

Technical Discussions On International Military Equipments Doctrines  Tactics Etc - Foreign Affairs (145) - Nigeria

Halihazırda Hint Donanması envanterinde bulunan birçok savaş gemisinde, Bharat Electronics üretimi HUMSA serisi sonarlar kullanılmakta.

Hint hükümeti, kendi kendine yeten Hindistan’ anlamına gelen ‘Atmanirbhar Bharat’ adındaki politikasıyla savunma sanayiinde yerli üretimi teşvik ediyor. Ülke, belirli bir oranının altında yerlilik oranına sahip ürünleri ise tedarik etmiyor. Bu sebepten ötürü Hint savunma sanayii şirketleri, yabancı savunma şirketleriyle ortaklığa giderek ürünlerin yerli olarak üretimine yönelmiş durumda.

ÖNERİLEN İÇERİK: Yunan Denizaltılarının Avcısı: YAKAMOS


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu