HÜRKUŞ Bolivya’da gönülleri fethetti

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından milli imkanlarla geliştirilen HÜRKUŞ Askeri Eğitim Uçağı, Bolivya’nın La Paz şehrinde gerçekleştirilen etkinlik ile Bolivya Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na tanıtıldı.

Etkinlikle ilgili olarak TUSAŞ tarafından yapılan açıklamada, “HÜRKUŞ eğitim uçağımızın tanıtımı, Bolivya’nın La Paz şehrinde yapıldı! Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales’in ve Bolivya Hava Kuvvetleri Komutanı General Gonzalo Terceros Lara’nın katılımıyla icra edilen törende, Bolivya ile iş birliği geliştirmeye yönelik sözleşme imzalandı” ifadelere yer verildi.

STM Banner

Bolivya’da gerçekleştirilecek Roadshow etkinliği için özel tasarlanan kuyruk kaplamasına sahip HÜRKUŞ Askeri Eğitim Uçağı, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait A-400M ATLAS Nakliye Uçağı ile Bolivya’nın Cochabamba şehrinde bulunan bir havaalanına nakledildi. Burada montaj ve montaj sonrası test faaliyetleri tamamlanan HÜRKUŞ, Bolivya’nın La Paz şehrinde bir gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales’in ve Bolivya Hava Kuvvetleri mensubu pilotların yoğun ilgisiyle karşılanan HÜRKUŞ, Türk mühendisliğinin gücünü bir kez daha kanıtladı.

HÜRKUŞ Askeri Eğitim Uçağı’nı ilk kez deneyimleyen Bolivya Hava Kuvvetleri mensubu pilotlar; uçağın gerçekten iyi ve güvenilir olduğunu, HÜRKUŞ ile uçmaktan çok memnun olduklarını ve TUSAŞ’a olan teşekkürlerini dile getirdiler.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu