IDEF 2021’e sayılı günler kala fuar ekibinden önemli açıklamalar

Roketsan-ATMACA-Banner

15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’21, 25-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. IDEF 2021’e sayılı günler kala fuar ekibinden önemli açıklamalar yapıldı.

IDEF’21 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, TSKGV yönetim ve sorumluluğunda Tüyap Fuarcılık organizatörlüğünde 25-28 Mayıs 2021 tarihinde her zaman olduğu gibi fiziki olarak gerçekleştirilecek.

STM Banner

IDEF’21 için geri sayım başladı, tüm hazırlıklar son hızıyla devam ediyor. Gerek fuar merkezinde, gerek ilgili kurumlarda, gerekse katılımcı firmalarda hummalı çalışmalar sürüyor. IDEF’in en iyi şekilde yapılabilmesi için var güçleriyle çalışıyorlar.

Fuar alanında çalışmalar çoktan başladı

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi hazırlıklarını tamamladı ve IDEF için gerekli tüm düzenlemelerin yapılmasına başlandı. 17 Mayıs itibari ile katılımcılar hazırladıkları stantlarının montajına başlıyor. Katılımcı firmalar ürün ve hizmetlerini doğru alıcılara direkt olarak IDEF’te ulaştırabilecekler. Tüm hazırlıklar verimli bir fuar dönemi geçirmek için titizlikle çalışıldı.

IDEF

Hedefler Büyük

Bilindiği üzere IDEF, ülkelerinin savunma tedarikinden sorumlu makamları ağırlıyor ve uluslararası iş birliklerine ortam hazırlıyor. Bu yıl da mütekabiliyet esasına dayalı olarak, Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bağlıları ile Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan heyet davetlerine 63 ülkeden 105 heyetin katılımı kesinleşti. IDEF’21’e 24 Bakan katılacağını bildirirken, 7 Genelkurmay Başkanı ve Genelkurmay Başkan Yardımcısı, 20 Kuvvet Komutanı, 5 Emniyet Genel Müdürü ve Müsteşar seviyesinde üst düzey yetkililer yer alıyor. Fuara bu yıl, ülkelerin savunma tedarikinden sorumlu üst düzey yetkililerin ilgisinin daha da artması, IDEF’21’in oldukça verimli geçeceğini ve hedeflerine ulaşacağını şimdiden haber veriyor. 2019 yılında olduğu gibi heyetler, katılımcılar ve ülkemiz savunma sanayisi tedarikinden sorumlu makamlar arasında randevulu görüşmeler planlanıyor.

IDEF, tüm hızıyla yerli ve yabancı katılımcılarını ve ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlanıyor

IDEF, sadık katılımcılarına her yıl yenilerini ekleyerek büyüyen bir fuar. Bu yıl da yine eski katılımcılar aynı şekilde fuarda yerlerini aldılar. Bunun yanı sıra yeni katılımcılar da yerlerini almaya devam ediyorlar. Fuara 1 ay kaldı ve satışlar tamamlanmak üzere.

Bu yıl, artan katılım talepleri doğrultusunda geçtiğimiz fuardan farklı olarak, ürün sergilenmesi için 4’üncü salon da katılımcıların hizmetine açıldı. Bugün itibari ile inşaatı tamamlanan Görüşme Ofisleri B2B görüşmelerin daha verimli geçeceği ve daha büyük bir alan olan birinci salonda yapılacak. Tedarik makamları, fuar alanına kurulan makam odalarında katılımcılar ve yabancı heyetler ile görüşmeler yapacaklar.

IDEF

COVID-19 tedbirleri kapsamında, usul ve esaslara uygun şekilde tüm önlemler alınarak, yüz yüze görüşmeler planlanıyor. Katılımcılarımız gerek heyetler gerekse tedarik makamlarımız ile görüşme  taleplerini oluşturmaya başladı. IDEF’21 de sektörün önemli isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı ve savunma sanayii alanında önemli gelişmelerin masaya yatırılacağı paneller planlandı. Fuarın 2.-3.-4. gününde yapılacak olan bu paneller IDEF TV tarafından da canlı olarak yayınlanacak. IDEF’in en önemli parçalarından biri olan iş birliği ve sözleşme imza törenleri de planlanıyor. Özellikle yabancı heyetlere denizcilikte geldiğimiz noktanın tanıtılması adına önemli bir uygulama olan liman faaliyetleri doğrultusunda MİLGEM tanıtımı da gerçekleştirilecek.

Pandemi Tedbirleri ve Daha Geniş Katılım için Düzenlemeler

Tüyap Fuarcılık Grubu olarak “Ticaret İçin Önce Sağlık” bilinciyle yola çıktık ve artırılmış hijyen önlemlerinin hayata geçirilmesi konusunda önemli bir yol kat ettik. TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk ve tek fuarcılık şirketi olduk ve bu konuda hassasiyet gösterdiğimiz tüm uygulamalarımızı tescillendirdik.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın eş güdümüyle yayınlanan ve TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve illerde bulunan yetkili odaların denetim ve kontrolünde sürdürülen yönetmelik uyarınca fuar alanında bir dizi önlem aldık. Bu kapsamda fuar alanına gelen herkesin HES kodu kontrolü ve ateş ölçümü, henüz alana giriş yapmadan gerçekleştiriliyor. Uzman güvenlik ekibi ile fuar alanında sürekli olarak kontroller yapıyor ve alanda maskesiz dolaşıma kesinlikle izin verilmiyor. Tüm alanda ekstra hijyen tedbirleri uygulanıyor ve fuar merkezi havalandırma sistemlerinin bakımlarını, gerekli periyotlara uygun olarak yapılıyor, %100 taze dış havanın alana aktarılması için gerekli değişiklikler havalandırma sistemimizde yapıldı. Ortak kullanım alanları sosyal mesafe kuralına uygun olarak hazırlanıyor ve bu alanlarda gerekli tedbirleri en üst düzeyde tutuluyor. IDEF’21 fuarı için sosyal mesafe kuralına uygun olarak hazırlayacağımız giriş sistemi ve 2 büyük kontrol noktamız ile alana giriş yapmak isteyen herkes için kontrolleri en üst seviyede tutmayı, tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize güvenli bir fuar deneyimi sunmayı önceliğimiz kabul ediyoruz.

IDEF

Pandemi tedbirleri doğrultusunda, fuar alanında aynı anda bulunabilecek kişi sayısında gidilen kısıtlamalara bağlı olarak, fuara yalnızca savunma sanayii profesyonelleri ziyaretçi olarak kabul edilecek. Geçtiğimiz IDEF fuarlarında da olduğu gibi protokol günü şeklinde kurgulanan birinci gün, fuar ziyarete kapalı olacak. Ziyaretçiler, yalnızca ön taleplerini iletirken seçtikleri gün fuarı ziyaret edebilecek. Bu uygulama, katılımcılar için de benzer bir şekilde planlandı ve onlar da her gün için alanda bulunacak kişilerin atamasını önceden yapacak.

Fuar alanında sürekli olarak yoğunluk kontrolleri yapılacak ve alana girişler, bu kontroller doğrultusunda sağlanacak. Buradan hareketle ziyaretçilerin alana girişlerde beklemesi gerekebileceği öngörüsü ile 2.900 metrekarelik bir bekleme alanı, misafirler için hazırlandı.

IDEF’21, hibrit fuar deneyimini de yaşatacak

IDEF

Tüyap Fuarcılık Grubu, yıllardır dijital teknolojilere yatırım yapıyor, yaptığımız bu yatırımlar ile katılımcı ve ziyaretçilerimize hizmet edecek dijital platformlarımızı geliştiriyor ve paydaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. COVID-19 öncesinde de dijital uygulamalarımız, fuarlarımızın çok önemli parçalarından biri durumundaydı. Örneğin MyTüyap uygulamamız ile iç mekân navigasyonu, detaylı katılımcı arama, kartvizit değişimi, fuar takvimi ve e-yaka kartı işlevlerini sunuyoruz. Akıllı Eşleştirme ve Katılımcı Portali uygulamalarımız bulunuyor. Bugün geldiğimiz noktada, bu ürünlerimizin ne kadar kıymetli olduğu ortaya çıktı. Bu ürünlerimizi daha da geliştirdik ve hibrit fuarcılığın dünyada da öncülerinden biri olduk. IDEF 2021 de bunu önemli bir örneği olacak. Katılımcı firmalarımızın potansiyel alıcılarla buluşabilmesi için Dijital evrenimiz Connect ile yıllardır kullandığımız başarılı bir algoritma örneği olan akıllı eşleştirme sistemi, tarafların potansiyel alıcılar ile çevrimiçi görüşmelerini mümkün kılıyor.

Fuar, 2019 yılında da olduğu gibi 121.500 metrekarelik alana sahip Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, tüm salonların kullanımı ile fiziki olarak gerçekleştirilecek. Söylenenlerin aksine IDEF, tüm hızıyla yerli ve yabancı katılımcılarını ve ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlanıyor. IDEF 2021, savunma sanayii milli ve yerli unsurlarını, büyük bir gurur ile tüm dünyanın gözleri önüne serecek.

IDEF’21 Hakkında:

IDEF Banner


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu