İdlib sınırına hava savunma takviyesi

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait ATILGAN Kısa Menzilli Hava Savunma Füze Sistemleri (HSFS), İdlip sınırına sevk ediliyor.

Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan ASELSAN ATILGAN Kaideye Monteli Stinger (KMS) Kısa Menzilli Hava Savunma Sistemleri, son zamanlarda İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yönelik saldırıların ardından İdlib sınır hattına sevk ediliyor.

STM Banner

Zırhlı platform üzerine konuşlandırılan ve ASELSAN tarafından şu ana kadar 150+ adet teslim edilen ATILGAN KMS Hava Savunma Sistemi’nde, atışa hazır 8 adet Stinger füzesi bulunuyor. Azami 8 kilometre menzile ve 3.8 kilometre irtifaya kadar sabit kanatlı uçak, helikopter, İHA ve seyir füzelerine karşı hava savunma faaliyeti gerçekleştiren ATILGAN, hareket halinde de angajman gerçekleştirebiliyor. Hedefi dost/düşman olarak ayırabilen ATILGAN KMS Hava Savunma Sistemi; İdlib bölgesinde, alçak irtifada uçan hedeflere (savaş uçağı, İHA vb.) karşı angajman gerçekleştirebilecek.

ATILGAN KMS Hava Savunma Sistemlerinin sınıra sevk edilmesi, Şubat ayı sonunda Rejime karşı gerçekleştirileceği söylenen olası bir askeri harekatın sinyali olarak görülüyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu