İngiliz Savunma Bakanı’ndan Bayraktar TB2 açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu.

Bakan Wallace, RUSI Savunma ve Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü’nde bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşma esnasında Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA’ya da değinen Wallace, şu ifadelerde bulundu:

STM Banner

“Türk İHA’sı Bayraktar TB2’yi ele alalım. Suriye, Libya ve başka yerlerde kullanılması, yüzlerce zırhlı aracın ve hatta hava savunma sistemlerinin imhasından sorumlu olmuştur.

Bu drone’ların kökleri, Türk inovasyonundan doğmuştur. Seçkin yabancı programlara erişim elde etmeleri engellendi, eskiden bizim yaptığımız şeyi çok iyi yaptılar. Yenilik yaptılar.

TB2 ve beraberindeki mühimmat, teknik yetenekleri uygun fiyatla birleştiriyor, bu da komutanlarının düşmana gerçek zorluklar sunarken bazı yıpranmaları tolere edebilecekleri anlamına geliyor.”

Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA, halihazırda Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı, Katar Silahlı Kuvvetleri, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Libya Ulusal Mutabakat Ordusu ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından aktif olarak kullanılıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Hayrola ? Bayram değil seyran değil. Komplo teorileri zaten gırla gidiyor : Bill Gates aşı ayaklarıyla herkese çip takıyormuş. Benimkisi ise daha az uçuk : Brexit de göz önünde bulundurulsa,acaba diyorum, geçenlerde de hava kuvvetleri komutanı Konya’ya gelmişti, şimdi bu açıklama.İster misiniz
    Tempest’i ortak üretme falan olsun ? Yahut daha sıkı ticari bağlar ? Eğer üç vakte kadar daha başka
    açıklamalar gelirse daha da huylanacağım. Du bakali n’olcek ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu