İnovasyon Haftası’na savunma ve havacılık sanayii damgası

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye Innovation Week etkinliği, 23-25 Kasım 2023 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen etkinliğe, Türk savunma ve havacılık sanayii şirketleri damga vurdu.

2012 yılından bu yana artan ilgi ve katılımla gerçekleştirdiğimiz, Türkiye’nin en kapsamlı inovasyon etkinliği 23-24-25 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Haliç Kongre Merkezi’nde inovasyon meraklıları ile buluştu. Etkinliğe, aldıkları ödüllerle Türk savunma ve havacılık sanayii firmaları damga vurdu.

STM Banner

ASELSAN, Türkiye İnovasyon Haftası İnovaLİG Şampiyonları Ödül Töreni’nde “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” alanındaki birincilik ödülünün sahibi oldu. ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

HAVELSAN, Turkiye Innovation Week’te İnovasyon Kaynakları Türkiye 3.’sü oldu. HAVELSAN’ın ödülünü Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile TİM Başkanı Mustafa Gültepe’den aldı.

Türkiye-İnovasyon-Haftası-HAVELSANı

Nurol Teknoloji, Türkiye’nin dev şirketleri arasında En İnovatif 2. şirket olarak seçildi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, İnovaLİG Büyük Firma Ölçeği Ödül Töreni’nde “İnovasyon Stratejisi” alanında ikincilik ödülünü kazandı. TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, ödülünü Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile TİM Başkanı Mustafa Gültepe’den aldı.

Öte yandan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat ile TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit de şirketleri adına ödül alan isimler oldu.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu