International Future Soldier Ankara’da Gerçekleşecek

Roketsan-ATMACA-Banner

“International Future Soldier Conference” etkinliği, Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı ve Savunma ve Havacılık Sanayi İmalatçılar Derneği (SaSaD) desteği ve ODTÜ Teknokent- TSSK iş birliği ile 19 Ekim 2021 tarihinde Ankara Sheraton Otel’de Defence Turkey Dergisi tarafından organize edilecek.

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in açılış konuşmasını yapacağı etkinlikte, EDOK Komutanı Korgeneral Sinan Yayla da açılış konuşmacısı (keynote speaker) olarak yer alacak.

STM Banner

Bu yıl konferansın ilk defa yapılacak olması nedeniyle genel amacın daha net ifade edilmesi için, “Future Soldier Konsepti ve Teknolojileri” alanında ortak sinerji ve iş birliğine yönelik olanakların ortaya konmasını ön plana alan etkinliğin ana teması ise “The Warrior, Today and Tomorrow” olarak belirlendi.

26 ülkeden yetkililerin katılacağı konferansın, “Future Soldier” (Geleceğin Askeri) konusunda halen bu alanda dünya genelinde devam eden programlar ve bu konudaki teknolojik seviye ile sektörel kabiliyetlere yönelik çalışmalara ışık tutması, Türk ve küresel savunma sanayi ve askeri kurum ve kuruluşlarının yetkililerini buluşturması ve taraflar arasında çift taraflı bir bilgi paylaşımı ve farkındalık yaratan bir platform olması amaçlanıyor.

Etkinlik kapsamında ayrıca fuaye alanında; HAVELSAN, ASELSAN, BİTES, GLENAIR, ROKETSAN, VESTEL, ATEL, CES, CORDURA, METEKSAN SAVUNMA, NUROL MAKİNA, NUROL TEKNOLOJİ, STM ve VANEDA Firmaları tarafından ürün tanıtımına yönelik stant açılacak.

ÖNERİLEN İÇERİK: Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) Açıklaması Yayımlandı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu