Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) Açıklaması Yayımlandı

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Toplantıda, önemli konular ele alındı.

Toplantı sonrasında yapılan basın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi: “Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanmıştır.

STM Banner

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik konular ele alınmıştır. Bu kapsamda; elektronik harp ve radar sistemleri, haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, insansız kara araçları, ekipman ve teçhizatlar, modernizasyon ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır. Toplantıda savunma sanayii ekosistemimizin daha da güçlenmesi için kurumlar arası koordinasyonun önemine dikkat çekilmiştir.

Türkiye; yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla, tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.”

ÖNERİLEN İÇERİK: TSK’ya Hava Savunma Top Sistemi Teslimatı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu