Irak Dışişleri’nden Türkiye karşıtı açıklamalar

Roketsan-ATMACA-Banner

Irak Dışişleri Bakanlığı, Iraklı iki komutanın Türk SİHA’ları ile öldürüldüğünü öne sürerek Türkiye karşıtı açıklamalarda bulundu.

Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, yaptığı açıklama ile Türkiye’nin Irak bölgesinde yaptığı operasyonların sonlandırılması için Arap ülkelerinden yardım istedi.

STM Banner

Açıklamada Irak Dışişleri Bakanı’nın, Arap ülkelerini “tehlikeli gelişmelerden kaçınmak ve Türkiye’yi Irak’a sızan birliklerini geri çekmeye zorlamak üzere ortak tutum sergilenmesi için yoğun çaba göstermeye çağırdığı” kaydedildi.

Fransa’dan Irak’a destek açıklaması

Fransa Dışişleri Bakanlığı da Salı günkü Türk SİHA saldırısını sert şekilde eleştiren bir açıklama yaparak “bu ciddi olayın tam olarak nasıl geliştiğine dair hiçbir noktanın karanlıkta kalmaması gerektiği” belirtildi.

Açıklamada, Fransa’nın “Irak’ın egemenliğine derinden bağlı olduğu” belirtilerek Fransa hükümetinin Irak’ın egemenliğine yönelik her tür ihlali kınadığı kaydedildi. (DW)

Irak iki komutanın öldüğünü duyurmuştu

Irak, Salı günü Türk SİHA’larıyla düzenlenen bir hava saldırısında Irak’ın kuzeyinde biri Tuğgeneral rütbesinde olmak üzere iki Iraklı sınır muhafaza komutanının öldüğünü duyurmuş, saldırı sırasında Iraklı komutanların PKK’lı yetkililerle görüşme halinde olduğu bildirilmişti.

Türk kamuoyunda ise Iraklı komutanlar ile PKK’lı teröristlerin neden bir araya geldiği merak konusu oldu. Öte yandan Türkiye Cumhuriyeti, gerek Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan gerekse Milli İstihbarat Teşkilatı ile Irak bölgesindeki başarılı anti-terör operasyonlarına devam ediyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. Hamamın namusu böyle mi kurtarılacak ? Bir hastalık bunlarınki. Biz oralardan çıkalı yüz seneden fazla oldu. Hele bakın şunların haline. İngilizlerden sonra şimdi Amerikalılar. Bunlar ise aralarında tepişmekle meşguller. Şiisi,sünnisi,kralı , diktatörü. Ne yapsaydık ? Siha’lar çiçek mi atsalardı ? Bize hep düşmanlık yaptılar, gene de her türlü belanın suçlusu Türklerdir gözlerinde.Zayıf tarafımızı bulurlarsa gene Fransızı İngilizi çöreklenecek başlarına.Irak ve Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye tehdit gelmemeli. Buralar bizim harim-i ismetimiz. Sen tedbir alıp sınırına hakim olmazsan, o siha da
    gider,gereğini neyse onu yapar.

  2. Irakmışmış… Öyle İngiliz tarağı ile saç taramakla, ülke kurmakla olmuyor bu işler.. Zamanı gelince anahtarı geri teslim edersin !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu