İran Martyr Hajj Qassem ve Martyr Abu Mahdi füzelerini tanıttı

Roketsan-ATMACA-Banner

İran Devlet Televizyonu, İran savunma sanayii kuruluşları tarafından geliştirilen bir adet balistik füze ile bir adet seyir füzesinin görüntülerini paylaştı.

İran Devlet Televizyonu, İran tarafından geliştirilen “Martyr Hajj Qassem” isimli Orta Menzilli Balistik Füze (MRBM) ile “Martyr Abu Mahdi” isimli denizden atılan seyir füzesinin görüntülerini paylaştı. İran’ın Kasım Süleymani suikastı esnasında hayatlarını kaybeden komutanların isimlerini verdiği füzeler, 1400 ve 1000 kilometre menzile sahipler. Edinilen bilgiye göre; 1400 kilometre menzile sahip olan “Martyr Hajj Qassem” isimli Orta Menzilli Balistik Füze (MRBM), füze savunma sisteminden başarılı bir şekilde kaçabiliyor.

STM Banner

Öte yandan 1000 kilometre menzilli “Martyr Abu Mahdi” isimli füzenin ise deniz platformları tarafından karada belirlenen hedeflere yönelik icra edilecek taarruzlarda kullanılması planlanıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Adamlar her hafta fantazi dolu isimler altında bir takım silah sistemleri açıklıyorlar. Ne kadarı doğru,ne kadarı propaganda amaçlı kim nereden bilebilir ? Tehdit elbet çok büyük. Öte yandan taş kafalı tehdit unsuru anlamıyor ki bir ülkeyi bombalarla harabeye çevirebilir, sayısız ölümlere, sonsuz acılara sebebiyet verebilirsin ama sonuç Afganistan veya Vietnamdan farklı olmaz. Algı yönetimiyle sana boyun eğmeyenlere terörist, kominist yaftaları yapıştırır,cephede yapamadığını Rambo, Top Gun
    türü filimlerle yapmış gösterebilirsin belki. Hatice’ye değil, neticeye bakarsak ,bir yere varamayacaklar.” İstediği kadar ulusun o tek dişi kalmış canavar, nasıl böyle bir imanı boğar” diyen şair kimdi acaba? İlkokuldan beri bütün on kıtasını ezbere bilirim. Hangi çağda yaşıyorum ki ? Bu İranı ben de pek sempatik bulmuyorum ama adamlardaki çaba ve inat da kayda değmez mi dersiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu