Prof. Dr. DEMİR: “Savunma Sanayii Yatırım Fonu kuruyoruz”

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, memleketi Elazığ’a bir ziyaret düzenledi. Prof. Dr. İsmail DEMİR’in ziyareti kapsamında, Elazığ’da “2. Savunma Sanayii Buluşmaları” etkinliği düzenlendi.

Başkan DEMİR’in Elazığ’daki ziyaretine; Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ, TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel KOTİL, ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN ve HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif NACAR da eşlik etti. Başkan DEMİR, etkinlik kapsamında yaptığı konuşma esnasında Savunma Sanayii Yatırım Fonu’nun kurulacağını açıkladı.

STM Banner

‘Savunma Sanayii Yatırım Fonu’

Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Sanayicilerimize ve küçük girişimcilerimize, yıllık 150 milyon TL civarında yıllık bir desteğimiz oluyor. Para desteğinin, tek başına bir anlam ifade etmediğini biliyoruz. Tabi ki finansman önemli, tabi ki para önemli ama kabiliyetler, çok daha önemli.

Yakında, Savunma Sanayii Yatırım Fonu’nu kuruyoruz. Bu fon vasıtası ile de girişim ruhu gördüğümüz, teknoloji derinliği gördüğümüz girişimlere ve şirketlere ortak olmak, destek olmak, yatırım fonu kanalıyla yatırım yapmak amacıyla bir girişim başladı. Bunu da yakında İnşallah duyurup, hızla girişimcilerimize ve yatırımcılarımıza destek olmaya çalışacağız.

Prof. Dr. İsmail DEMİR - Elazığ

Ayrıca ArGe fonlarımız devam ediyor. Savunma sanayii konularında, uygulama alanına yönelik ve pratik sonuç alıcı ama temel teknolojilerde de derinliğine çalışılmış konuların gündeme getirilmesi için çaba harcıyoruz. Burada da üniversitelerimizin ve teknoparklarımızın önemi büyük olacak.”

ÖNERİLEN İÇERİK: savunmasanayist.com/prof-dr-ismail-demir-idef21/


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu