Prof. Dr. İsmail DEMİR’in IDEF’21 Mesajı

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’21) ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Türk savunma sanayiinin son yıllarda göstermiş olduğu gelişim, birçok alanda firmalarımızın platform, sistem ve yeteneklerinin yurtdışı pazarlarda talep edilir hale gelmesini sağlamıştır. Bu talebi sürekli kılmak adına IDEF Fuarı’nda yapacağımız uluslararası işbirliği faaliyetleri de oldukça faydalı olacaktır.

STM Banner

Bu yıl 15’incisini düzenleyeceğimiz IDEF, dünyanın en prestijli savunma sanayi fuarları arasında yer almaktadır. Dünyanın tüm coğrafyalarından üst düzey devlet ve özel sektör yetkilileri IDEF’e katılım sağlamaktadır.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek IDEF 2021, savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii sektörlerinde platform, sistem ve malzeme üreticilerine ev sahipliği yapacaktır.

Prof. Dr. İsmail DEMİR
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR

Katılımcı firmaların imkan ve kabiliyetlerinin tanıtımını yapabilmeleri için her türlü imkanın sağlanacağı fuarda firmalarımız yerli ve milli imkanlarla geliştirdikleri platform ve sistemlerini sergileme imkanına sahip olacaklardır.

IDEF 2021 Fuarının savunma sanayi işbirliğimizin yoğun olarak devam ettiği ülkeler ile işbirliği faaliyetlerimizi gözden geçireceğimiz önemli bir platform olacağını değerlendiriyoruz.

IDEF 2021 Fuarı’nın ülkemiz adına başarı ile tamamlanmasını temenni ediyor ve tüm katılımcılara faydalı bir fuar geçirmelerini diliyorum.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı ve TSKGV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir” ifadelerine yer verildi.

ÖNERİLEN İÇERİK: savunmasanayist.com/ssb-letonya-savunma-bakanligi-mou/


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu