Yılın Bürokratı: Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen ‘Yılın İş İnsanları’ anketi sonucuna göre ‘Yılın Bürokratı’ seçildi.

Pandemide yerli solunum cihazı ve MR görüntüleme sistemleri gibi çözümler üreterek kendini gösteren savunma sanayii sektörü, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR’e birincilik getirdi. Prof. Dr. DEMİR, üst üste ikinci kez ‘Yılın Bürokratı’ seçildi.

STM Banner

Son yıllarda yıldızı parlayan savunma sanayi sektörüne olan katkıları dolayısıyla Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ekonomist dergisi anketine katılan iş insanlarından en çok oyu alarak ‘Yılın Bürokratı’ seçildi. Konuyla ilgili olarak Başkan DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Ekonomist Dergi’nin anketinde iki yıl üst üste bu sonucun çıkması ekosistemimizin başarılı çalışmasının sonucudur. Bu ödülü savunma sanayii ailemizin bütün fertlerine teşekkür edip, onlar adına kabul ediyorum. Savunma sanayimiz tecrübesini diğer alanlara aktarmaya devam edecek.” ifadelerine yer verildi.

THY Teknik Genel Müdürlüğü görevini yürütürken kendisine yöneltilen ‘Savunma Sanayii Başkanlığı’ teklifini kabul ederek 12.04.2014 tarihinde Savunma Sanayii Başkanlığı’nın başına geçen Prof. Dr. İsmail DEMİR, 12 Nisan 2021 tarihinde görevinde 7’nci yılını geride bırakmıştı.

Prof. Dr. İsmail DEMİR

“İstiklal ve İstikbalimiz İçin”

Prof. Dr. İsmail DEMİR; “İstiklal ve İstikbalimiz İçin” sloganı ile çıktığı yolda, tavizsiz yerli ve milli bir savunma sanayii idealini hayata geçirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. THY Teknik’teki başarılı yöneticiliğini Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nda da uygulayan Prof. Dr. İsmail DEMİR döneminde Türk savunma ve havacılık sanayii sektörü, önemli başarılara imza attı. Türk savunma ve havacılık sanayii sektörü tarafından elde edilen bu başarılar, ciro ve ihracat rakamlarına da yansıdı.

  • 2014 yılında 361 farklı proje yürüten Türk savunma sanayii sektörü, halihazırda 800’e yakın projeye ev sahipliği yapıyor,
  • 2014 yılında 5.1 milyar ABD Doları olan Türk Savunma ve Havacılık Cirosu, 2019 yılı itibariyle 10.8 milyar ABD Dolarını geride bırakmış durumda,
  • 2014 yılında 1.8 milyar ABD Doları olan Türk Savunma ve Havacılık İhracatı, 2019 yılı itibariyle 3 milyar ABD Dolarını geride bıraktı.

ÖNERİLEN İÇERİK: Savunma Sanayii İhracatı: Mart 2021


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu