İsrail’de Hermes 900 düştü

Roketsan-ATMACA-Banner

İsviçre Silahlı Kuvvetleri’ne ait Hermes 900 tipi insansız hava aracı (İHA), 5 Ağustos Çarşamba günü henüz belirlenemeyen bir sebepten ötürü İsrail’de düştü.

Edinilen bilgiye göre; İsviçre Silahlı Kuvvetleri’ne ait Hermes 900 tipi insansız hava aracı, test uçuşu sırasında İsrail sınırları içerisinde bulunan bir çöle düştü. İsrail merkezli Elbit Systems şirketinin sorumluluğundaki Hermes 900 HFE tipi İHA’nın düşmesi sonucu, herhangi bir yaralanma veya sivil maddi hasarın oluşmadığı belirtildi.

STM Banner

Hatırlanacağı üzere İsrail Savunma Kuvvetleri’ne ait bir insansız hava aracı da geçtiğimiz haftalarda Lübnan sınırları içerisinde düşmüştü.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Anlamak pek kolay değil. Bizim Bayraktar da aynı motoru kullanıyor. Rotax kendi alanında bir dünya markası, Avusturya malı. 1300 kübik motordan turboşarj ile 150 beygir almak hem de bu hafiflikte,
    herkesin harcı değil. Kullanma talimatını okuyan gene de vazgeçmiyor. Dikey kullanıma,gece kullanımına, insan nakline uygun olmadığı, her an engine-stall olabileceği bilhassa belirtilmiş. 1500 saat kullanımdan sonra motor bakımı,dağıtılıp toplanması şart. 24 saat havada kaldığını saysak neredeyse her iki ayda bir ana bakım gerektiriyor. Gene de talep çok fazla,dünya markası. Şaşılacak şey. Hermes acaba motor arızasından mı düştü ? İsrail bu platformu çok iyi satıyor üstelik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu