İsrail’den Akdeniz’de Arrow-2 testi

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrail Savunma Bakanlığı (IMOD) Savunma Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü (DDR&D)’ne bağlı İsrail Füze Savunma Teşkilatı (IMDO) ve ABD Füze Savunma Ajansı (MDA), Arrow-2 Anti-Balistik Füze (ABM) Sistemi’nin yeni bir atış testini gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre Akdeniz’de gerçekleştirilen söz konusu testte; hedef rolünde bir orta menzilli balistik füze fırlatıldı ve Arrow Silah Sistemi’ne ait radarlar, söz konusu balistik füzeye ait uçuş bilgilerini Savaş Yönetim Merkezi (BMC) sistemine aktardı. Buna müteakiben Arrow Silah Sistemi’nden fırlatılan bir Arrow-2 Füzesi ile bir Orta Menzilli Balistik Füze (MRBM) hedefi başarıyla imha edildi.

STM Banner

Arrow Silah Sistemi, İsrail’in çok katmanlı savunma şemsiyesinin önemli bir parçasıdır. Bu şemsiye dört katmana dayanmaktadır; Demir Kubbe Savunma Sistemi, David’s Sling Silah Sistemi ile Arrow-2 ve Arrow-3 önleyicilerini içeren Arrow Silah Sistemi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. Artık Araplardan korkmak şöyle dursun ilişkiler neredeyse sıkı fıkı çoğuyla. Yaptığım ilmi hesap ve algoritmalara dayanarak göreceli tehdit katsayısını 26,7 olarak saptadım. Yani Araplara oranla İran’dan gelebilecek tehdit yuvarlak 27 defa daha fazla. Bu Arrow’ların dünyanın en iyileri olduğu bir
    gerçek. Hemfikirim. Adamlar üstlerine yağmur gibi gelebilecek füzeleri durdurmak zorunda. Dikkat buyrun, zorunda ! Can havline, gerçek beka derdine düşenlerin zaten başka seçenekleri yok. Bize gelince, başkaları yaptıysa, biz de yaparız. Ne mi gerekli ? Eh, o cevap biliniyor zaten. Değerli yorumculardan da yeterince feed-back gelecek derim.

  2. Bizde hem balistik füzeleri hemde uzun menzilli hava savunma sistemlerini arttıralım.hatta hava savunma tatbikatı yapalım ak denizde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu