İsrail’den 150 kilometre menzilli BARAK-ER testi

Roketsan-ATMACA-Banner

Israel Aerospace Industries, yeni geliştirdiği BARAK ER Füzesi’ni kullanarak BARAK Hava Savunma Füze Sistemi’nin başarılı bir canlı atış testini gerçekleştirdi.

Israel Aerospace Industries (IAI), geçtiğimiz saatlerde BARAK Hava Savunma Sistemi ile bir dizi başarılı canlı atış testi gerçekleştirdi. BARAK Hava Savunma Füze Sistem’nin yeteneklerinin ölçüldüğü testlerde, yeni geliştirilen BARAK ER (arttırılmış menzilli) füzesi ile bir balistik hedefin imha edilmesi de sağlandı.

STM Banner

IAI tarafından geliştirilen BARAK ER füzesi, 150 kilometrelik uzun menzili ile hava soluyan hedefler ile balistik hedefleri önleme kabiliyetine sahiptir. Dikey olarak fırlatılan füze; bir booster, çift darbeli bir roket motoru ve gelişmiş bir radar arayıcı başlığa sahiptir.

IAI başkanı ve CEO’su Boaz Levy: “Jeopolitik değişikliklerle birlikte dünya genelinde havadan gelen tehditlerin evrimi, gelişmiş, çevik ve çok yönlü bir hava savunma sistemi gerektiriyor. BARAK sistemi, günümüzün en zorlayıcıları da dahil olmak üzere sayısız tehdide karşı operasyonel olarak kanıtlanmıştır. Bugün tamamladığımız test serisi, daha geniş tehdit yelpazesine karşı kanıtlanmış yetenekleri geliştiriyor. Başarılı deneme, IAI’nin yenilikçiliğine, teknolojik yeteneklerine ve hava savunma sistemleri geliştirmedeki onlarca yıllık deneyime dayanan BARAK sisteminin sağlamlığını daha da göstermektedir

Barak-8
Barak-8

Birleşik bir fırlatıcıdaki birkaç önleyicinin kombinasyonu ve BARAK sisteminin içsel modülerliği, kuvvetlere benzeri görülmemiş bir operasyonel çeviklik ve esneklik sunarak gelecekteki savaş alanı için en uygun yanıtı sağlıyor.” dedi.

ÖNERİLEN İÇERİK: SUNGUR Hava Savunma Füzesi’nden tam isabet


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu