İsrail’den Hermes 900 ihracatı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrailli savunma teknoloji şirketi Elbit Systems, Asya’daki bir ülke ile Hermes-900 İHA tedariki için 300 milyon dolar değerinde sözleşme imzaladığını duyurdu.

İsrailli savunma teknoloji şirketi Elbit Systems, Asya’daki bir ülke ile Hermes-900 İHA tedariki için 300 milyon dolar değerinde sözleşme imzaladığını duyurdu. Edinilen bilgiye göre; Hermes 900 İHA satışını kapsayan bu sözleşme ile şirket, Hermes 900 İHA ve ilgili alt sistemlerinin yanı sıra bakım ve destek hizmetlerini de sağlayacak.

STM Banner

Elbit Systems Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Bezhalel Machlis yaptığı açıklamada, sahip oldukları portföyle sayesinde tüm operasyon alanlarında konumlandıklarını ifade etti.

MALE tipi İHA Hermes 900, 350 kg’lık faydalı yük kapasitesiyle istihbarat, gözetleme, hedef tespiti ve keşif görevleri gerçekleştirebilmekte. Hermes 900 ayrıca yer desteği ve deniz devriye görevlerinin yanı sıra entegre sensör operasyonları için de kullanılabilir. Sistem; standart ve uzun menzilli EO/IR /lazer, SAR/GMTI & MPR, COMINT/DF, COMINT GSM, COMMJAM, ELINT, EW, hiperspektral sistemler, geniş alan tarama sistemleri ve diğer faydalı yüklerle donatılabilmektedir.

Ek olarak bu İHA’lar, bugüne kadar 12 ülke tarafından tercih edilmiştir.

TUSAŞ’tan Tunus’a ANKA-S ihracatı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu