İsrail’den Yunanistan’da savunma sanayii yatırımı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrail merkezli Plasan ve SK Group şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum, Yunanistan merkezli Hellenic Vehicle Industry (ELVO) şirketini satın almayı amaçlıyor.

Edinilen bilgiye göre söz konusu şirket, Yunanistan Silahlı Kuvvetleri ve yabancı alıcılar için çeşitli askeri araçların üretimini gerçekleştiriyor. İsrail konsorsiyumu, Yunan şirketin hisselerinin yaklaşık %90’ını almayı planlıyor ve bununla ilgili karar ise Ağustos ayı sonuna kadar verilecek.

STM Banner

Yunan firmasının satın alınmasıyla SK Group ve Plasan, üretim kapasitelerini ve bilgi birikimlerini artırmayı, ayrıca Yunanistan’da lisanslı üretim imkânı sayesinde ihracat teklifleriyle Yunan ve daha geniş Avrupa pazarlarına girmeyi planlıyor.

Plasan tarafından geliştirilen Sandacat ve Guarder araçları, Yunanistan’a yönelik ihracat potansiyelleri açısından öne çıkmaktalar.


 

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. ELVO’yu yıllardan beri tanırız. Hani şu hiçbir yere satamadıkları Leonidas’ları yapan şirket. Türkiye’de hep KİT’lerden şikayet edilir ya, siz asıl KİT görmemişsiniz. Karadelik böyle olur. Şimdi haraç mezat
    İsrail’e satıp bu yükten kurtulacaklar akıllarınca. Hadi kolay gelsin. Savunmada çağ atlayacaklar, başta Avrupa,bütün dünya da sıra gırecek itiş-kakış bunları almak için,öyle mi ? Bunlar Büyük İskender’in varisleri sayarlar kendilerini. Ben inanıyorum ki bu sene sonuna kalmaz, ay neymiş ki
    Satürn’e bile roket indirirler.Olur mu? Olur!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu