İsveç’ten BvS10 filosuna ek 127 adet araç daha

Roketsan-ATMACA-Banner

BAE Systems ile İsveç Ordusu, İsveç’in mevcut BvS10 filosuna ek 127 adet BvS10 Zırhlı Araç tedariki için yaklaşık 200 milyon dolar değerinde bir sözleşme imzaladı.

İsveç Askeri Tedarik Kurumu FMV ile imzalanan sözleşme kapsamında, hem komuta kontrol hem de lojistik araçları tedarik edilecek. 127 aracın teslimat faaliyetlerinin 2022’de başlaması ve 2024’te tamamlanması planlanmakta.

STM Banner

İsveç, halihazırda BvS10’u ve Bv206’yı kullanmakta. BvS10’un esnek ve modüler tasarımı sayesinde araç; dağlık arazide ve bataklık gibi zorlu ortamlarda görev icra edebilmekte.

BvS10

BvS10,; BAE Systems’ın eski Bv206 araçlarını temel alarak üretilmiş, arttırılmış mürettebat ergonomisi ve dahili hacme sahip gelişmiş bir zırhlı araçtır. 10.000’den fazla adedi 40’tan fazla ülkeye satılmış olan BvS10; Afganistan, Orta Afrika, Balkanlar ve Orta Doğu’daki görevlerde yer aldı.

BAE Systems Hägglunds (İsveç) Genel Müdürü Tommy Gustafsson-Rask yaptığı açıklamasında; BvS10 ve Beowulf platformlarında görülen esnek mobilite yeteneklerine birçok ülkeden artan bir ilginin olduğunu ve özellikle Almanya, Hollanda, İsveç ve Birleşik Krallık’ı kapsayan ortak dört ülkeli iş birliğine dayalı tedarikin yakın bir zamanda beklendiğini ifade etti.

ÖNERİLEN İÇERİK: HİSAR A+’ın Üstün Başarısı: Daha İleriye Daha Yükseğe!


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu