Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’21) ertelendi

Roketsan-ATMACA-Banner

15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’21), alınan son kararlar kapsamında ertelendi. Fuar, 17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Dünyanın en büyük savunma sanayii fuarları arasında bulunan ve iki yılda bir gerçekleştirilen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’21)’nın, bu yıl 25-28 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Ancak fuar, alınan son kararlar kapsamında 17 Ağustos 2021 tarihine ertelendi. 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’21), 17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde 25-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde icra edilmesi planlanan IDEF 2021 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı doğrultusunda ertelenmiştir.

IDEF 2021 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı 17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında aynı şartlar dâhilinde icra edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

IDEF’21 FUARI

Türk savunma sanayiinin adeta çıkarma yapacağı IDEF’21 Fuarı’na, çok sayıda yabancı firma ile delegasyon heyetinin de katılım sağlayacağı tahmin ediliyor. Fuar kapsamında Türk Savunma sanayii sektörü, birçok yeni ürünün de lansmanını gerçekleştirecek.

Ülkelerinin savunma sanayii tedarikinden sorumlu makamlar IDEF’21’de buluşacak

15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda, geçmiş fuarlarda olduğu gibi mütekabiliyet esasına dayalı olarak yurt dışı heyet davetleri, Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bağlıları, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılıyor.

IDEF

2019 yılında 71 ülke ve 3 uluslararası kuruluştan 151 heyet ve 588 heyet üyesini ağırlayan IDEF için bu yıl da birçok heyet davet edildi. Geçmiş yıllardan edinilen deneyimler ışığında, IDEF’21 önemli iş görüşmeleri ve bağlantılarının gerçekleştirilmesine zemin oluşturacak.

2019’da 14’üncüsü düzenlenen IDEF’te, Türkiye’nin savunma ve güvenlik tedarikinden sorumlu makamları, katılımcı firmalar ve heyetler arasında 2.700 ikili randevulu görüşme gerçekleştirilmişti. Fuar esnasında ulusal ve uluslararası iş birliklerinin kurulduğu 100 imza töreni, lansman ve toplantı yapıldı. Bu sene de birçok görüşmenin ve imza töreninin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Toplam 120 bin metrekare alanda gerçekleştirilmesi planlanan fuarda, kara, hava, deniz, uzay savunma sistemleri, ulaşım, lojistik, destek faaliyetleri, levazım malzeme araç ve gereçleri ile her türlü güvenlik hizmetlerine yönelik binlerce ürün sergilenecek.

ÖNERİLEN İÇERİK: HİSAR A+’ın Üstün Başarısı: Daha İleriye Daha Yükseğe!


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu