KAPLAN Tankına Filipinler ve Bangladeş ilgisi

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk FNSS ve Endonezyalı PT Pindad firmaları tarafından geliştirilen Kaplan MT MMWT (Modern Orta Ağırlıklı Tank) ile 28 Ağustos 2018 Pazartesi günü, Batı Bandung’da son ateşleme testleri başarıyla icra edilmiş ve KAPLAN MT, seri üretime hazır hale gelmişti.

KAPLAN MT ile ilgili görsel sonucu
PT Pindad firmasının “Orta Sınıf Askeri Araç Üretim” bölümünden sorumlu olan Windu Paramata, Filipinler ve Bangladeş’in KAPLAN MT tankını satın almak için görüşmeler yürüttüğünü söyledi. Paramata, her bir ülkenin 40 veya 50 KAPLAN MT tankı satın almak istediğini belirtti.

STM Banner

İlgili resim

Ekim ayında kendi ülkelerindeki savunma ekipmanlarının tedariki için “Orta Ağırlık” sınıfındaki KAPLAN MT tankını sunacaklarını söyleyen Paramata, Endonezya Savunma Bakanlığı’nın KAPLAN MT tankı satın almak istediğini ancak bakanlığın hala tedarik edilecek sayıyı değerlendirdiğini ifade etti.

İlgili resim
Belçikalı CMI Defense tarafından tasarlanan ve geliştirilen, otomatik doldurma sistemine sahip 105 milimetrelik CT-CV silah sistemi kullanan KAPLAN MT, sürücü, atıcı ve araç komutanı olmak üzere 3 mürettebata sahip. Saatte maksimum 70 kilometre hıza ulaşabilen KAPLAN MT’nin menzili ise 450 kilometre.


Kaynak: SavunmaSanayiST.comdefence-blog

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu