Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na T-129 ATAK teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), azami ölçüde yerli ve milli imkanlarla geliştirilmiş olduğu T-129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri’nin teslimatlarına devam ediyor.

Bu kapsamda TUSAŞ, dün itibari ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Kara Havacılık Komutanlığı’na, 53’üncü T-129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri’ni teslim etti. Konuyla ilgili olarak TUSAŞ’tan yapılan açıklamada, “Daha güçlü bir Türkiye için teslimatlarımız devam ediyor! Dün itibari ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na 53’üncü ATAK helikopterimizi teslim ettik” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

İç Güvenlik, Fırat Kalkanı, Zeytindalı ve Barış Pınarı Harekatları gibi Türkiye’nin son dönemde gerçekleştirdiği askeri operasyonlarda etkin rol oynayan T-129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopterleri, Türk Kara Havacılığına adeta altın çağını yaşatıyor. TUSAŞ tarafından, Kara Havacılık Komutanlığı’na ek olarak Jandarma Havacılık Başkanlığı’na da T-129 ATAK teslimatları devam ediyor. Ayrıca, ilerleyen dönemlerde Pakistan’a da 30 adet T-129 ATAK Helikopteri, yine TUSAŞ tarafından teslim edilecek.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu