Katar MilliPol Fuarı’na Türk şirketleri damga vurdu

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin önemli tersanelerinden Kaptanoğlu-Desan Tersanesi, Katar’ın en büyük iç güvenlik fuarı MilliPol’de Türk tersaneciliğinin başarısını gösterdi.

Tamamen yerli ve milli imkânlarla tasarlanan yangın söndürme gemileriyle fuarda yer alan Desan Tersanesi, 8 bine aşkın üst düzey ziyaretçinin katıldığı MilliPol’de büyük ilgi gördü. Yangın söndürme botları hakkında konuşan Kaptanoğlu Desan Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu, “Yüksek süratli ve yüksek kapasiteli olmak üzere iki farklı tasarımla katıldığımız MilliPol fuarında Türk mühendislerinin neler başarabileceğini bir kez daha göstermiş olduk. Yerli tasarımlarımızla IDEF 2021’de de benzer bir başarıya imza atacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

STM Banner

Türk Deniz Kuvvetleri’ne teslim ettiği Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botlarında yüzde 72 yerlilik oranını yakalayarak savunma sanayisinde önemli bir projeye imza atan Kaptanoğlu Desan Tersanesi, Katar’ın en büyük iç güvenlik fuarı MilliPol’de Türkiye’nin tersanecilik ve gemi tasarımındaki başarını gösterdi. Tamamen yerli ve milli imkânlarla Akuamarintek Mühendislik tarafından tasarlanan iki yangın söndürme gemisiyle fuarda yer alan Desan Tersanesi’nin standına 8 bini aşkın katılımcının katıldığı MilliPol iç güvenlik fuarında yoğun ilgi gösterildi.

8 BİNİ AŞKIN ZİYARETÇİ 24 ÜLKEDEN 222 ÜRETİCİ KATILDI

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el Atiye, Türkiye Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş, Katar Büyükelçisi Dr. M. Mustafa Göksu ve 48 ülkeden 314 üst düzey bürokratın takip ettiği MilliPol iç güvenlik fuarına 8 bini aşkın ziyaretçi ve 24 ülkeden 222 üretici katıldı.

Cenk İsmail KAPTANOĞLU
Cenk İsmail Kaptanoğlu

‘DAİMA YERLİ TASARIMLARI DESTEKLEYECEĞİZ’

Donanmamızda hizmete giren Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botlarında olduğu gibi daima yerli tasarımlarla üretim gerçekleştireceklerinin altını çizen Desan Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk İsmail Kaptanoğlu, “Yüzde 72’e varan yerlilik oranımızla ülkemizin gemi tasarımındaki başarılarını destekliyoruz. Tamamen yerli ve milli tasarıma sahip, Türk mühendislerinin geliştirdiği biri hızlı diğer yüksek kapasiteli yangın gemimizle bu iddiamızı ileri taşıyacağız. Bizler için gemilerimizin yalnızca Türkiye’de üretilmesi değil, Türkiye’de tasarlanması da çok önemli. Daima yerli tasarımları destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

IDEF 2021’DE DE BEKLENTİLERİMİZ ÇOK GÜÇLÜ

T.C Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 25-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na (IDEF) katılacaklarını belirten Kaptanoğlu, “Geçtiğimiz Ağustos ayında Deniz Kuvvetlerimize teslimini gerçekleştirdiğimiz, yüzde 72 yerlilik oranına sahip Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botları’nın yanı sıra çeşitli projemizle de IDEF 2021’de Türk savunma sanayinin önemli bir parçası olmaya devam edeceğiz. Pandemi nedeniyle ertelenen IDEF 2021’nin Mayıs ayında pandeminin olumlu yönde gelişmesiyle yoğun ilgi göreceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu