Kazakistan Türk SİHA’larını inceledi

Roketsan-ATMACA-Banner

Kazakistan Savunma Bakanlığı’na bağlı bir heyet; 23-25 Kasım 2020 tarihleri arasında, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı’nı ziyaret etti.

Konuyla ilgili olarak T.C. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Kazakistan Savunma Bakanlığından bir heyet, İHA ve tesislerinin incelenmesi kapsamında 23-25 Kasım 2020 tarihleri arasında 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığını ziyaret etti.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre; 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı / Batman’da; Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Bayraktar TB2, ANKA ve Heron tipi S/İHA’lar bulunuyor. Kazakistan’ın, Bayraktar TB2 ve ANKA tipi Türk yapımı S/İHA’lara ilgili gösterdiği tahmin ediliyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

3 Yorum

  1. Hadi yahu, sıraya geçin ve de acele edin. İncelecenek ne kaldı ki ? Daha neyi bekliyorsunuz ki ? Size dostluk ve kardeşlik tenzilatı da yaparız. Akıncı’ya da kaporosunu verip hemen yazılın.

  2. Satılar yapılsın fakat teknoloji transferi yapılmasın.teknoloji transferi yapılan ülkelerden bizim almamız gereken teknolojiler varsa bilgi paylaşımı yapalım.örneğin Pakistan damın ve Ukrayna dan roket ve tank teknolojilerinde transfer karşılığında satış ve teknoloji verelim.hele ki mühimmat konusunda kimseye teknoloji vermeyelim.ihaların kritik parçalarından bitişe mühimmatlar.Bunları satalım ama teknoloji paylaşmayalım.sonra sattığımız silahlar bize dönmesin tehdit olarak.

  3. Kazakistan Rusyanin sözünden çıkamaz. Iha sistemlerine karşı başarısız olan Rus hava savunma sistemleri için Türk iha sistemlerini incelemek maksadıyla Kazakistan truva atı olarak kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu