KÖK Programı bu sene de Vizyoner Gençlere kapılarını açtı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) himayesinde yürütülmekte olan ve sektörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağının temellerini atmayı amaçlayan Vizyoner Genç KÖK Programı Açılış Etkinliği düzenlendi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in katılımı ile bu yıl ikincisi gerçekleştirilen KÖK Programı’nın 2022 yılı Açılış Etkinliğine; KÖK Programı’na dâhil olan usta ve çırakların yanı sıra, Savunma Sanayii Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Faruk Yiğit, Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Serdar Demirel ile ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci ve firma temsilcileri katılım gösterdi.

STM Banner

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, KÖK Programı Açılış Etkinliğinde yaptığı konuşmada: “Kimimiz yamalı pantolonlar giydi, kimimiz siyah lastik ayakkabılarla yürüdü, kimimiz köylerde belki okullara başladı. Öyle bir Türkiye’den bugünlere geldik. Umuyorum ki sizler bugünlerin Türkiye’sini artık dünyada lider bir ülke haline gelecek bir Türkiye inşa edecek çabalar içinde bulunacaksınız. İleri yaşlarınızda çok daha değişik bir Türkiye’yi inşa etmiş olacaksınız.

Bu inşa sürecinin çok hızlı olması gerektiğini de net olarak görüyoruz. İşte bu süreci hızlandırmak için hep beraber buradayız yani sizlerin kabiliyetlerinize inanıyoruz, zekânıza güveniyoruz. İdeallerinizin yüksek olduğunu biliyoruz.” dedi.

“Başarıdan daha iyi hiçbir şey insana örnek olamaz”

Programın kontenjanı konusuna da değinen SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “İşimizi dört dörtlük yapabilmemiz amacıyla 40, 80 sayılarını tutuyoruz. Aslında bizim idealimiz burada belki binlere ulaşmak, oradan programı biraz değiştirip ön eğitim sistemlerini başka yerlere taşımak, bir süreç oluşturmak. Bir değiş vardır bilirsiniz. Başarıdan daha iyi hiçbir şey insana örnek olamaz.

Başarıdan daha net mesajı başka hiçbir söz veremez. O açıdan buradaki başarı bizim için geleceği inşa etme açısından da önemli bir unsur olacak.” dedi.

İsmail Demir

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e, yaptığı konuşmanın ardından KÖK Programı’nda ikinci yıllarına geçen ve bu sene programa dâhil olan çırakların hazırlamış olduğu KÖK Hatıra Albümü ve Savunma Sanayii Akademi ve TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. tarafından 2022 yılında programa katılan 80 çırak ve 80 usta adına toplam 160 adet dikilen fidanların dikim sertifikası hediye edildi. SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e hediyelerini TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü Çağlar Demirkan ve Savunma Sanayii Akademi Başkanı Prof. Dr. Cenk Aktaş takdim etti.

ÖNERİLEN İÇERİK: Prof. Dr. İsmail Demir: “TUSAŞ’ın İnsansız Savaş Uçağı Hatta”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu