Leonardo’dan Hawkeye için SRT-400 sözleşmesi

Roketsan-ATMACA-Banner

İtalyan Leonardo şirketi, ABD merkezli Northrop Grumman şirketi ile E-2D Advanced Hawkeye uçakları için Yeni Yüksek Frekanslı (HF) Radyo Sistemi yani SRT-400 tedarik etmek için sözleşme imzaladı.

İtalyan Leonardo şirketi, ABD merkezli Northrop Grumman şirketi ile ABD Donanması envanterinde bulunan E-2D Advanced Hawkeye Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçakları için Yeni Yüksek Frekanslı (HF) Radyo Sistemi yani SRT-400 tedarik etmek için sözleşme imzaladı.

STM Banner

İtalyan Leonardo şirketi, uzun yıllardır havadan HF sistemlerinin tasarımı ve üretimi üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir. Önceki nesil HF’ler; RT-170 (170W), RT-270 (200W) ve RT-470 (400W) dünya çapında binlerce müşteriye satıldı.

Leonardo’nun yüksek frekanslı havadan telsiz alanındaki kapsamlı araştırma ve geliştirme faaliyetleri, sabit ve döner kanatlı hava araçları için uygun olan son teknoloji ürünü SRT-400’ün tasarımına ve üretimine yolu açmıştır. Patentli Leonardo teknolojisi, TX güç tüketimini önceki tasarımlara kıyasla %40 oranında azaltmakta ve ayrıca ısı dağılımını da optimize etmektedir.

E-2 Hawkeye’nin farklı versiyonları, 1960’ların başından beri faaliyettedir. Derin su, kıyı ve karadaki ortamlarda geniş menzildeki hedefleri tespit ve takip ederek gemi veya kara tabanlı tüm hava koşullarında erken uyarı, komuta ve kontrol sağlar. ABD Donanması, E-2 Hawkeye Havadan Erken İhbar ve Kontrol (AEWC) Uçağı’nı uçak gemilerinden idame etmektedir.

Önerilen İçerik: Fransa’dan 2 milyar dolarlık E-2D Hawkeye siparişi


Elif Funda ALTUN / SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu