Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa görevine geri döndü

Roketsan-ATMACA-Banner

Geçtiğimiz günlerde görevinden alınan ve hakkında soruşturma başlatılan Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa, 03.09.2020 tarihi itibarıyla görevine geri döndü.

Görevden alınmasının ardından Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanı hakkında; açıklamaları, izin kararları, göstericilerin gerekli şekilde korunmasının sağlanması hususunda ve son günlerde Trablus’ta ve bazı diğer şehirlerde meydana gelen gösteriler ve ardından yaşanan olaylar hakkındaki beyanları ve göstericilerin haklarının ihlal edilmesi hususunda soruşturma açılmıştır.” ifadelerine yer verilmişti.

STM Banner

Görevden alındığı gün olan 28 Ağustos’ta henüz hakkında soruşturma başlatılmadan önce Fethi Başağa, Türkiye’de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüşme gerçekleştirmiş, ertesi gün tekrar Libya’ya dönmüştü.

Soruşturmanın halka açık şekilde yapılmasını ve televizyonlarda canlı olarak verilmesini isteyen Fethi Başağa’nın, 03.09.2020 tarihi itibariyle göreve geri döndüğü açıklandı.

Fethi Başağa; görevden alınmasının ardından ülkesine döndüğünde, büyük bir askeri-sivil konvoy ile başkent Trablus’ta adeta gövde gösterisi gerçekleştirmişti. Fethi Başağa, özellikle Misrata halkı tarafından sevilen ve yaptığı katkılardan dolayı saygı duyulan bir kişi olarak biliniyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Bu haberi okuyunca bundan önceleri bir okurun ne anlayabileceğini düşündüm. Ölçüm bakkal hesabı kadar basit. Herhangi bir olayın sonucu ülkem için faydalı mı zararlı mı olur? Basında hoşluk olsun diye veya daha başka, belki daha derin bir niyetle Başağa’nın Manisa kökenli olduğu, Türkleri ne kadar sevdiği yazıldı. Hayırdır, bayram değil seyran değil. Mehmet Ali Güller adlı yazarın son yazısını tavsiye ettiler,okudum. Uyanık biri sayılmam,yazı kıt aklımı daha da karıştırdı. Tek dileğim, ülkeme halel gelmemesi,işlerin Türkiye lehine gelişmesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu