Libya’dan üst düzey ASFAT ziyareti

Roketsan-ATMACA-Banner

Libya Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Abdulhakim Emhmed Ali Abuhulia; geçtiğimiz gün, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı ASFAT A.Ş.’ye bir ziyarette bulundu. Edinilen bilgiye göre; ASFAT A.Ş. Genel Müdürü Esad AKGÜN tarafından misafir edilen Tümamiral Abdulhakim Emhmed Ali Abuhulia, ASFAT A.Ş. tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ile ilgili olarak bilgi aldı.

Konuyla ilgili olarak ASFAT A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, “Libya Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Abdulhakim Emhmed Ali Abuhulia 14 Eylül 2020 tarihinde ASFAT’a ziyarette bulundu. Ziyarette iki ülke arasında işbirliği ve koordinasyonu arttırıcı hususlar görüşüldü. Potansiyel deniz projelerinde birlikte hareket etme konusunda temennilerde bulunuldu.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

ASFAT A.Ş.

Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde 12 Ocak 2018 tarihinde kurulan ASFAT A.Ş., tüm sermayesi kamuya ait olarak çalışmalarını sürdürüyor. Toplamda 27 askerî fabrika ve 3 askerî tersanenin nitelikli ve alanında uzman iş gücü ile 30 yılı aşkın inşa, modernizasyon, tamir, bakım ve idame tecrübesine sahip olan ASFAT, kısa süre önce Pakistan’a dört adet MİLGEM tipi savaş gemisinin ihracatını gerçekleştirmişti.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu